Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Srdce pro Porubu dál pomáhá. Tentokrát lidé přispívali na devítiletou Evičku

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla další holčičce. Tentokrát roztomilé Evičce, která se narodila s Downovým syndromem a peníze potřebovala na rehabilitace, které ji pomáhají v jejím rozvoji.

43 200 korun. Právě touto částkou Porubané přispěli devítileté Evičce, která trpí Downovým syndromem, prostřednictvím sbírky Srdce pro Porubu. Symbolický šek jí a její mamince slavnostně předalo vedení porubské radnice v knihovně na Podroužkově ulici.

Jana Hudečková. maminka Evičky: “Jsme rádi, velice nám to pomůže. Použijeme to na rehabilitace, které pomáhají Evičce v rozvoji. Už jsme tam chodili, ale bohužel nám finanční situace nedovolila, protože hodina cvičení stojí kolem tisíce korun, takže nám to moc pomůže. Evička tam ráda chodí. Ona má ochabené svalstvo a tam cvičí ve speciálním oblečku.”

Od chvíle, kdy byla sbírka Srdce pro Porubu založena, už pomohla čtyřem lidem.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tři z toho byli děti a jeden pán na vozíčku. Byli to dva chlapečci, jedna Adélka, jedna holčička, které jsme předávali šek o Vánocích a dneska je to Evička. Je vidět, že Evička si to užívá od začátku. Nejdřív měla dortík v místní kavárně, teď se houpe a my jsme moc rádi, že jsme mohli pomoct dalšímu porubskému dítku. Věříme, že si to užije, že to pomůže tak, jak to pomoct má.”
Evička Hudečková: “Hrála jsem si s Lucinkou a potom jsme šly tady a potom ven. Zákusek jsem měla košíčky. Já jsem si je vybrala a taky kakao a čokoládku. Chodím do školy. A máš tam kamarády? Ano, Vojtu, Ondru, Evu a Rebeku.”

Sbírka Srdce pro Porubu stále pokračuje a pomáhat tak můžete dál.

Miroslav Otisk ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My samozřejmě se sbírkou pro Porubu chceme pokračovat. Další sbírka bude pro Tomáše Berku na nákup jeho pomůcky, takzvaný vertikalizační stojan, který ulehčí jeho rodičům s jeho manipulací. Takže neustále sbíráme penízky pro další dobré účely.”

Na Tomáše mohou lidé přispívat prostřednictvím pokladničky v infocentru na Hlavní třídě, nebo mohou posílat peníze na transparentní účet s číslem 500063622/0800.

V Infocentru si můžete koupit i speciální plecháček, z jehož prodeje jde 50 korun právě na sbírku.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy