Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ a MŠ Ukrajinská má čím vozit postižené děti na výlety. Získala nové auto

Základní škola Ukrajinská z Ostravy-Poruby má nový sociální automobil. Stará se totiž i o děti s hendikepem a velké auto potřebovala na různé výlety, které pravidelně pořádá.

Dobří lidé stále existují. Svědčí o tom počet předaných aut potřebným jako jsou dětské domovy, ústavy, nebo školy a školky. Sociální automobily zajišťuje organizace Kompakt na základě požadavků MS kraje. Už 17. auto bylo slavnostně předáno Základní a mateřské škole Ukrajinská.

Jana Heřmanová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19: “Je to už 3. auto, které nám firma Kompakt předává. My jsme strašně rádi, protože bez dobrých lidí bychom nemohli dělat všechny aktivity naší školy. Na naší školu chodí asi 125 dětí, které mají větší či menší zdravotní problémy a vyhovuje jim právě ten malý kolektiv. A ne všechny děti jsou rády, že musí cestovat třeba hromadnou dopravou. Proto je to auto pro nás strašně důležité a vyjde nás to i levněji.”

Zatímco v zimě škola jezdí s dětmi na hory, v létě pak na vodu, skály a do škol v přírodě. Auto potřebuje také na hipoterapii, nebo porubský bazén, který využívá jednou týdně.

Jana Heřmanová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19: “Potřebujeme i tažné zařízení, které si musíme dodělat, protože ty vozíčky všechny dovnitř nedáme. Nebo všechno, co potřebujeme. Pomůcky na plavání třeba, nebo na lyžování, tak musíme vzít na vozík. “
Břetislav Božoň, oblastní ředitel, Kompakt spol. s r.o.: “Spolupracujeme s krajským úřadem, sociálního odboru školského úřadu, který nám vytipuje zařízení. Těch potřebných rukou je spousta a my máme vlastně 15 měsíců na to, abysme sehnali peníze na auto, kdy dennodenně oslovíme zhruba 20 firem. Zatím, to musím zaklepat, jsme to vždycky dodrželi.”

Auto bude mít základní a mateřská škola k dispozici 4 roky.

Petr Musálek, zástupce ředitelky ZŠ a MŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19: “Jedná se o Renault trafic devítimístný. Pro nás je důležité těch 9 míst, protože se tam vejde více dětí, je velký zavazadlový prostor a to, co je teď jiné proti tomu staršímu vozu, tak má to třeba klimatizaci, což ocení. Tam v tom starším autě jsme měli jenom dvě okna. Na delší jízdu v teple to nebylo úplně příjemné, ale byli jsme hrozně moc rádi, že ho máme. Takže teď jsme určitě o level výš a myslím si, že si to děti užijí.”
Anketa, žáci ZŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19: “Jezdím ráda na výlety a jezdím ráda do zoo a chodím ráda na brusle. Auto je pěkné a líbí se mi v něm.”
“Byli jsme se školou v lese v Zátiší, pak jsme ve středu byli v lese v Martinově. Autem jsme jeli lyžovat a do zoologické zahrady.”

Teď už stačí jen zaplatit pojistku, naplnit nádrž a vyrazit na výlet.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail