Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvouměsíční výluka tramvají i omezení pro řidiče, DPO v Ostravě-Porubě zmodernizuje trať

V Porubě vznikne nejdelší úsek nejmodernější tratě v Ostravě. Celkem 1 626 metrů tramvajové tratě v úseku mezi křižovatkami s ul. 17. listopadu a ul. Martinovskou projde změnou konstrukce z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy. Ta zajistí snížení hluku a vibrací. Modernizace za 236 milionů korun proběhne v letních měsících, cestující čeká výluka a omezen bude i průjezd některými křižovatkami pro řidiče.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) úsek zatravní a zrekonstruuje i nástupiště hned tří tramvajových zastávek: Telekomunikační škola, Poruba vozovna a VŠB-TUO, směr centrum. Modernizace proběhne po celý červenec a srpen. V úseku bude tramvajová výluka. Během realizace bude omezen i silniční provoz. 

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Po rekonstrukci tratě ve Svinově a po loňské úspěšné revitalizaci smyčky Vřesinská teď v Porubě vznikne nejdelší zatravněný úsek tramvajové tratě ve městě. Jedná se o obdobný koncept, který naši cestující znají už z ulice Výškovické. Věříme, že i přes dočasné nepohodlí Porubané zvýšení komfortu z jízdy MHD ocení. Navíc systém pevné jízdní dráhy přináší i ekonomickou návratnost, neboť nevyžaduje tak častou stavební údržbu, zatravnění pak přispívá ke snížení prašnosti."
Miroslav Svozil, náměstek ostravského primátora pro dopravu: "Nástupiště zatávek budou osazeny novým mobiliářem ve standardu města Ostrava, obdobně jako například na zastávce Kotva nebo Důl Jindřich. Nově zrekonstruovaná nástupiště místním nabídnou kombinaci hned několika prvků bezpečnosti: bezbariérový nástup do tramvají, osvětlení nástupní hrany a zábradlí v zastávkách."
Lucie Baránková Vilamová, starostka městského obvodu Poruba: "Tramvajová trať na Opavské ulice je klíčovou spojnicí mezi Porubou a zbytkem Ostravy. Je proto jen dobře, že se dopravní podnik rozhodl pro její modernizaci. Přinese nám to sice o prázdninách trochu nepohodlí, ale to bude po skončení prací vyváženo řadou benefitů. Především dojde k výraznému snížení hlučnosti. Zároveň se k lepšímu promění i celý veřejný prostor, protože zatravněná trať vypadá mnohem lépe než štěrk a betonové pražce. A součástí je i rekonstrukce zastávek, které přinesou vyšší komfort cestujícím. Věřím, že Porubané to ocení."

Z důvodu výluky na ul. Opavská a pokračující výluky na ul. Plzeňská budou upraveny trasy linek č. 3, 4, 7, 8, 11, 12, 17, 18, 26, 43, 46 a 59. Všechny tramvajové spoje budou ve směru do Poruby odkloněny do Martinova. Cestující budou přestupovat na zastávce Třebovická. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava. Přes týden v intervalu 3 minuty (špička) a 5 minut (mimo špičku). Provoz linky č. 5 bude zajištěn náhradní autobusovou dopravou s označením NAD5.

Pro osobní dopravu bude omezený průjezd křižovatkami Opavská-Martinovská-Francouzská, Opavská-17.listopadu a Opavská-Sokolovská, kde mimo MHD nebude možný průjezd mezi Sokolovskou a Porubskou. Průjezd po ul.Opavské bude sveden do jednoho jízdního pruhu, jízdní pruh přilehlý trati bude uzavřen. Podrobnosti najdou cestující na speciálně vytvořeném webu k této rekonstrukci na stránkách DPO.


Nahlásit chybu


K tématu
Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail