Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před OC Bohemia prochází rekonstrukcí. Průchozí místo se změní na pobytové

Náměstí Družby a jeho okolí roste do krásy. Zatímco loni prošel kompletní revitalizací tamní park, letos se pracuje v prostoru před obchodním centrem Bohemia, který se promění v moderní pobytové místo.

Prostorem před OC Bohemia v Ostravě-Porubě zatím lidé jen procházejí. To se ale brzy změní. Momentálně prochází rekonstrukcí, díky které budou mít důvod se tady zastavit.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Tady ten předprostor bude nově tvořit vyšší pobytové betonové plato se schodovitým sezením a vodním prvkem, který bude tvořit fontána se 6 výtrysky, které jsou umístěny v linii za sebou.”

Voda z trysek bude stříkat až do výšky dva metry. Záležet bude na síle větru, kterou bude hlídat speciální čidlo. Takzvaný anemometr.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Na toto vyvýšené plato naváží rekonstruované pochozí plochy, které vytvoří druhou výškovou úroveň a budou provedeny z kvalitního materiálu z žulové dlažby. Součástí druhé výškové úrovně té pochozí plochy bude i prvek ve formě městských hodin, který je taky určitým způsobem atypický a bude zde umístěno také pítko.”
Roman Gajdušek, vedoucí odboru investičního, MOb Ostrava-Poruba: “Dominantou této stavby je vyšší pobytové plato, na kterém právě stojíme, které je dělané z monolitického vyztuženého betonu v šedobílé barvě. Povrch těchto plát je proveden z kartáčovaného betonu. Nejsložitější na těchto pracích bylo provedení kartáčovaného betonu během jednoho dne.”

Celou plochu oživí i 3 nové stromy, pro které bude použita technologie prokořenitelných buněk. Ta zajistí, aby stromy ve zpevněné ploše lépe prosperovaly. Prostor doplní i nový mobiliář jako lavičky a odpadkové koše.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investičního, MOb Ostrava-Poruba: "Prostor náměstí bude od přilehlé komunikace oddělený betonovými zídkami, které budou provedeny z bílošedého pohledového betonu.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Po dokončení tady vznikne nový, moderní, kultivovaný prostor, který doufám, ocení nejen obyvatelé, kteří v blízkosti bydlí, nebo tímto místem jen procházejí, ale věřím, že i provozovatelé obchodních jednotek v obchodním centru.”

Rekonstrukce celého prostoru by měla skončit už v říjnu letošního roku.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail