Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba patří Sdílku. Netradiční expozice budou na Alšově náměstí do konce srpna

Na Alšově náměstí začal už 4. ročník Sdílka. Letos se na této netradiční akci, která výrazně mění veřejný prostor, představí rekordní počet vystavovatelů. Více než 6 desítek. Pro více než polovinu z nich to bude premiéra.

Alšovo náměstí bude až do konce srpna patřit oblíbené akci Sdílko Poruba. Nabídne spoustu regionálních prodejců a výrobců, kteří se tady budou střídat. Těšit se tak můžete na netradiční módu, jídlo, nebo různé zboží pro děti a třeba i pejskaře.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Vracíme se po 4 letech na Alšovo náměstí a vlastně po dvou letech znovu další ročník Sdílka, protože je to projekt, který se opakuje co dva roky. Letos je Sdílko zvláštní tím, že jsme posílili právě tu zónu obchodnickou. Je tady o jeden výstavní modul více, takže se nám tady protočí více obchodníků, aby to bylo intenzivnější.”
Klára Girtler Brožová, majitelka lékárny Ve Věžičkách: “My na Sdílku představujeme naši lékárnu, která je nejstarší lékárnou v Ostravě-Porubě. Snažíme se tady představit trochu toho lékárnického řemesla. Máme tady pro děti nějaké kvízy poznávání rostlin. Máme tady původní krabičky, do kterých se balily léčiva, aby si děti mohly trochu pokreslit a polepit signaturama, no a snažíme se tady trošku představit to naše řemeslo.”
Veronika Pokorná, Montessori hračky VAVITO: “Je to moc hezká akce až na to velké horko, ale super. Potkáváme se tady se známými lidmi a je to úžasné. Lidé chodí, děti si tady chodí hrát, malovat křídama, pastelkama. Chodí si hrát tady na prolézečku a je to hrozně fajn.”
Markéta Gamol, Cafe&Pasta Snídaňuj Poruba: “Všechno jsme stihli, takže všechno super. Ráno nám tady trošičku více svítilo sluníčko, tak to bylo náročnější, ale teď už je to fajn. Lidé chodí, ochutnávají, děláme osvětu o tom, že máme super kavárnu s dětským koutkem, s dětským hřištěm, takže je to super.”
Radovan Fron, Gaston Chilli: “Máme k ochutnání všechny naše výrobky aktuálně, co jsou. To znamená chilli hořčice, chilli omáčky, sušené chilli, pyré z paprik a ve spolupráci s popcornem děláme chilli popcorn, takže i ten je tady."

Nechyběla ani švestková omáčka, která získala prestižní ocenění Great Taste Awards, které je ve světě potravin srovnáváno s filmovým Oscarem.

Radovan Fron, Gaston Chilli: “To je z Anglie cena. Je to cena, která se bere stejně jako u restaurací třeba Michelinská hvězda. Great taste je pro výrobce potravin takové nejvyšší ocenění. Jak jste za to rád? Pro mě to je úplně nejvíc, je to můj sen asi jako pro každého výrobce potravin.”

Součástí Sdílka je i celá řada doprovodných akcí jako jsou workshopy, koncerty, besedy, nebo výstavy.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Letos tady úřad městského obvodu a vůbec Poruba prezentuje své projekty, které udělala. Ty, které má v plánu a celý jeden kontejner, jeden modul jsme věnovali porubskému Oblouku, který byl zrekonstruovaný před několika málo dny a i zkolaudovaný a lidé si tady mohou prohlédnout třeba časosběrné video z rekonstrukce, ale taky různé vizualizace a stavbu před rekonstrukcí.”

Projekt Sdílko Poruba převzala od Kopřivnice, kde se ale uskutečnil pouze jeden ročník. V Porubě se neustále rozvíjí a každý ročník je tak něčím jiný, originální a zajímavý. Jen pro zajímavost, za všechny 4 roky už se na Sdílku protočilo na 250 obchodníků.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail