Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshopy, besedy, hudební vystoupení. Sdílko Poruba je pestré

Sdílko Poruba už je ve druhé polovině a stále nabízí něco nového. Na Alšově náměstí se střídají nejen prodejci, ale také kavárny. Nechybí ani besedy, koncerty a různé workshopy.

Sdílko Poruba na Alšově náměstí nabízí každý den pestrý program. Třeba pondělí patřilo workshopům různých obchodníků. Návštěvníci si tak mohli vyzkoušet malování na tenisky nebo například potisk plátěných tašek.

Taťána Golková, TanaGo: “Maluje se to akrylovýma barvama, které míchám a uděláme si razítka, předmalujeme tužkou větvičku a potom ta razítka nanášíme nabarvenou stranou a to dělá takový efekt větvičky jako když se díváte skrz strom na slunce. Vydrží, ony jsou světlostálé, neblednou, nerozpíjejí se a jsou tak vhodné i na praní. Co se týká technik, tak maluji také na kůži, koženku, což většinou většinou využívají nevěsty. Tam maluju různé svatební motivy, nebo maluju na balerínky a tenisky a tam dělám různé motivy. Velmi oblíbené jsou folklorní motivy.”
Návštěvnice Sdílka: “Lístky jsem si tady vyrobila, baví mě to hodně a určitě bych to doporučila každému, protože se to každé ráno nenaskytne ta možnost.”
Kateřina Martinková, Tam Kam: “Dneska tady můžou lidé vyrobit své vlastní plátěnky, kdy pomocí rydla vyryjí do lina speciální motiv, který si vyberou a pak pomocí speciální barvy my to otiskneme na tu plátěnku a pak také si tady mohou nakreslit své vlastní hrníčky. Je zájem veliký, sice počasí moc nepřeje, ale už tady bylo pár lidí.”
Pavel Kozubík, Galerie Pape: “My se tady prezentujeme za Galerii, ale máme i knihařskou dílnu, takže tady nabízíme knihařský workshop, kdy se lidé můžou seznámit se základní jednoduchou vazbou, ušití knížky. Pak je to vlastně jejich výrobek, tam jde hlavně o to knihařské zpracování. Takže jsou to volné papíry, které se sešijí, vytvoří se ta vazba a potom se mohou realizovat jak budou chtít.”
Návštěvnice Sdílka: “Vyrábíme si tady notýsky. Je to ruční práce, je to velice zajímavé a ruční práce mě baví, proto jsem si to chtěla rozšířit o tady tuto zkušenost.”

Dva výstavní pavilony patří projektům porubské radnice, kde se dozvíte, co už se v obvodu realizovalo i co se chystá a spoustu věcí se také dozvíte díky besedám. Zajímavá byla například beseda o tom, jak se promění Opavská ulice.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Workshopů nás čeká celá řada. Můžeme si například vyrobit v následujících dnech náušnice z kraftového papíru, nějaké plstěné taštičky. Pro děti bude připraven o víkendu program v rámci Galerie Dukla, kdy tam budou kreativní workshopy a bude tam spousta dalších věcí. Například v pátek tady strávíme pěkný podvečer u relaxační hudby, DJ Soulphonique.”

Celý program najdete na webu www.sdílkoporuba.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail