Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž o nejlepší buchtu, soutěže, divadlo. Knihovna Podroužkova patřila Sousedské slavnosti

Knihovna Podroužkova v Ostravě-Porubě uspořádala tradiční sousedskou slavnost. Lidé z jejího okolí tak měli možnost navzájem se poznat a k tomu si užít příjemné odpoledne plné zábavy a soutěží.

Kvízy, divadlo pro děti, koncert. To vše a mnohem více si užili návštěvníci knihovny Podroužkova na už páté Sousedské slavnosti. Její součástí byla také soutěž o nejlepší buchtu a provázkohraní.

Irena Šťastná, ředitelka, KMO: “Loni jsme si to zkusili poprvé po rekonstrukci a my jsme vlastně ve spádové oblasti, takže si myslím, že všechno funguje, ale pro mě každý nový člověk, který objeví knihovnu, byť se zpožděním, tak je u mě favorit, protože na sebe se nabalují jednotlivé vztahy a funguje to ve skupině. Máme už za sebou koncert Saši Nikličkové, která hrála na akordeon a ukázala autorské písně.”

Děti shlédly i loutkovou pohádku O třech prasátkách a na 5 stanovištích Bobříkovy stezky plnily různé úkoly.

Anketa: knihovnice, KMO - Podroužkova: “Tady mají malovat kamínky, které našly. Takže si je nejdřív najdou, namalují a to je prostě jejich odměna. Takže ty kamínky jsou rozmístěny všude po knihovně? Po knihovně. Jsou šikovní, malují, mají vlastně barvičky, kterými dělají podklad a pak fixy malují ten obrázek, který chtějí.”
“Pro dospělé čtenáře, aby se zabavili taky kromě tvoření, tak aby si zasoutěžili v poznávání Poruby. Všechno všichni zvládli, byli dobří. Na to, že bylo špatné počasí, tak jsme všichni spokojeni, že to proběhlo. Proběhlo to uvnitř a návštěvnost byla hodně vysoká.”
Anketa: návštěvníci Sousedské slavnosti? “Splnila jsem Bobříkovu stezku, pak jsem si namalovala kamínek a ještě chci ochutnat nějakou buchtu, protože mě hodně zajímá, kdo vyhraje. A namalovala jsem tohle moře, protože jsem byla na dovolené v Turecku, tak jsem si to chtěla nějak připomenout.”
“Splnila jsem Bobříkovu stezku, ochutnala jsem buchty a malovala jsem kamínky. Namalovala jsem srdíčko a dala jsem to jedné knihovnici. A dostala jsem balónek.
Chodíš často do knihovny? Jo, protože moje mamka tady pracuje jako knihovnice.”
“Něco jsem znala, protože syn je rybář, tak jsem se naučila rybářský uzel a kdysi jsme dělali ve skautu uzlování, ale všechno jsem zapomněla, tak jsem si to chtěla vyzkoušet. ///Je to zajímavé a pán je velice šikovný.”
“Vyzkoušeli jsme, co se dalo. Kvíz jsme měli v pohodě. Bylo to moc pěkné ten kvíz. Krásné fotky, užili jsme si to.”
“Na kvízu se mi dařilo výborně, všechny odpovědi správně, takže jsem dostala odměnu. Poznávala se místa různá v Porubě.”

Knihovna Podroužkova funguje denně kromě neděle a její součástí je také kavárna a venkovní terasa.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail