Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě po půlnoci hořel byt, jeden člověk se popálil a utrpěl silný šok

Ostravští hasiči zasahovali v noci na čtvrtek 27. října 2022 v městské části Poruba u požáru bytu. Událost byla na operační středisko ohlášena hodinu po půlnoci. Zranil se obyvatel zasaženého bytu, který byl s popáleninami převezen do nemocnice. Tři lidé ze sousedního bytu se evakuovali samostatně ještě před příjezdem hasičů.

O noční události informoval mluvčí HZS MSK Lukáš Popp, s tím, že na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Na místo události ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh a Poruba, spolu s nimi dobrovolní kolegové z Ostravy-Pustkovce. Hasiči kromě cisteren měli k dispozici i jeden automobilový žebřík. Po příjezdu na místo události museli hasiči k likvidaci požáru, v předsíni bytu, nasadit jeden vodní proud. Během zásahu hasiči poskytovali i předlékařskou pomoc uživateli bytu, který se při snaze uhasit požár popálil na ruce a nadýchal kouře. Do příjezdu posádky záchranné služby se zraněnému věnoval zdravotník z řad hasičů, neboť popálený muž vykazoval i známky silného šoku. Následně byl muž odvezen do nemocničního zařízení.”

Hasiči dostali požár pod kontrolu velmi brzy, v řádu několika minut. Poté další hodinu oheň likvidovali.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Na odvětrání zakouřených prostor hasiči nasadili přetlakovou ventilaci. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičů a policie. Škoda, kterou napáchal požár, byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy