Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V dorostenecké extralize hokeje se Porubě letos daří i díky hráčům z Ukrajiny

HC RT Torax Poruba si letos v dorostenecké extralize vede velmi dobře. V nejdůležitějším utkání o čtyřku mladí hokejisté porazili Zlín 3:2 v prodloužení. Daří se jim i díky posile z Ukrajiny.

Dorost hokejového klubu RT Torax Poruba letos posílil čtyři hráči z Ukrajiny. Před válkou k nám utekli s rodiči a v týmu už si našli i kamarády.

David Moravec, trenér dorostu, HC RT Torax Poruba: “To jsou hráči, kteří byli v reprezentaci, takže to jsou opravdu špičkoví hráči v této kategorii a samozřejmě utvořili velkou konkurenci a díky té konkurence se celý tým zvedá. To není jenom o těch 4 hráčích., kteří tady jsou, ale o všech hráčích. Oni si berou od nich a navzájem zase se naučili více disciplíny, respektovat soupeře a rozhodčího.”

A pomohli vám kluci z Ukrajiny?

David Moravec, trenér dorostu, HC RT Torax Poruba: “Jde to vidět, že nám pomáhají každý zápas. Je to samozřejmě trochu jiné nasazení, je to trošku jiná hra než na co byli zvyklí a chvilku jim trvalo než si na to přivykli, ale přivykli si a přivykají si vlastně pořád.”

Jak je berou ostatní?

David Moravec, trenér dorostu, HC RT Torax Poruba: “Vždycky si to chce sednout, protože vstoupil jiný element do šatny, mluví jinou řečí. Ne všichni jim rozumí, nebo skoro nikdo jim nerozumí. Takže se snaží nějakým způsobem porozumět. Kluci jsou fajn, že se začínají i trošku více česky dorozumívat, takže jim něco rozumí, ale ten začátek byl trochu kostrbatější. Teď už je to lepší a lepší.”
Anketa: hráči z Ukrajiny, HC RT Torax Poruba: “Tady je to mnohem lepší. Každý hráč může ukázat, co v něm je a dostane šanci. Na Ukrajině tomu tak není. Hrál jsem dva roky se staršími a potom s mladšími. Líbí se mi tady, je tady dobrý tým, dobrý kolektiv, dobrý trenér.”
Liší se to v rychlosti, liší se to v bruslení, liší se to v přístupu k hráčům. V Česku je vše více individuální.”
V týmu už jsem se se všemi seznámil, znám i pár hráčů z juniorky. A je tady všechno jinak. Dobrý kolektiv, fajn trenér, vše je odlišné.”

Zatímco v minulé hrací sezóně týmu dorostu hrozilo, že vypadne z extraligy, teď je na tom mnohem lépe. Ve skupině C je v tabulce aktuálně na 4. místě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy