Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě odtahují čím dál víc autovraků. Pokud si je majitelé nevyzvednou, končí v dražbě

Z ulic Poruby zmizela další nepojízdná auta. 8 vraků, které měly déle než půl roku propadlou technickou kontrolu, skončilo na záchytném parkovišti. Jejich odtah zajistila radnice.

V Ostravě-Porubě v současné době evidují 9 desítek aut, které mají minimálně šest měsíců propadlou technickou kontrolu. Nejenže zabírají parkovací místa, ale navíc hyzdí i veřejný prostor.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Díky tomu, že byla novela v roku 2020 zákona o silničním provozu na komunikacích číslo 13, tak tato novela nám umožnila odtahovat vraky, ale to jsou vraky v uvozovkách, protože zákon nezná pojem vrak, ale pouze technicky způsobilé a technicky nezpůsobilé vozidlo. My postupně evidujeme veškeré vraky. Hlášení nám podávají strážníci MP, samotní zaměstnanci odboru dopravy, ale zejména také občané.”
Martin Otipka, mluvčí, MOb Ostrava-Poruba: “Nepojízdná vozidla nám nejčastěji hlásí samotní občané. Jsou to až dvě třetiny vozidel, které máme v evidenci. My bychom chtěli požádat občany, aby při hlášení těchto nepojízdných vozidel využívali aplikaci města čistá Ostrava, kterou najdou na webové adrese www.cistaova.cz. Právě tam můžou dát i fotografii, můžou to vozidlo popsat, můžou popsat i místo a uvidí i jak se jejich podnět řeší.”

Tento týden radnice nechala z ulic odtáhnout 8 vraků a jejich počet na záchytném parkovišti se tak zvýšil na 13. U dalších čeká až doběhnou veškeré potřebné lhůty.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Ten postup je potom takový, že vlastník vozidla je obeslán v rámci vysvětlení, kdy mu běží zákonná lhůta dvou měsíců. Pokud vozidlo neodstaví z pozemní komunikace, tak je následně odtaženo na záchytné parkoviště, kde další 3 měsíce čeká do doby dražby.”

4 auta, která jsou momentálně na odstavném parkovišti, půjdou už v listopadu do dražby. Pro ta zbývající si ještě majitelé mohou přijet.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Pokud se o něj vlastník vozidla přihlásí, tak samozřejmě jsou mu naúčtovány veškeré náklady s tím spojené. To znamená s odtahem vozidla, následně i za skladování vozidla na odstavném parkovišti, což činí 200 korun za každý započatý den.”

První dražba autovraků v Porubě proběhla loni. Za celkem 5 aut radnice utržila kolem 25 tisíc korun. Teď očekává, že se cena vyšplhá ještě výš.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy