Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubské senior kluby se utkaly v Člověče, nezlob se. Už se chystají na Vánoce

V Porubě funguje 5 klubů seniorů. Sociální odbor radnice se snaží, aby byli aktivní a proto pro ně pravidelně pořádá různé akce. Ať už sportovní, společenské nebo vědomostní.

V domě s pečovatelskou službou Průběžná senioři opět soutěžili ve hře Člověče, nezlob se. Akce se zúčastnilo všech 5 klubů, které v obvodu působí. Z každého z nich se nejdříve utkali mezi sebou 4 nominovaní.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: “Ten, kdo je v klubu první, tak postupuje do finále. Vzhledem k tomu, že máme 5 klubů, tak budeme mít 5 finalistů a zjistili jsme, že je problém získat deskovou hru o 5 hráčích. Nedařilo se nám nikde sehnat v žádných hračkářstvích, proto jsme ji vyrobili sami. Takže kdyby hráli na desce o 6 hráčích, tak by asi byli, někdo by byl v nevýhodě? Ano, my jsme to řešili s těmi jednotlivými kluby a pokud by hráli na šesti, tak ten, kdo by byl poslední a za ním by nikdo nebyl, byl by v určité výhodě, protože by nebyl tak často vyhazován.”
Anketa: účastníci akce: “S vnoučaty musím hrát člověče nezlob se, je to jejich hra a musím je nechat vyhrát. Tak teď jsem přišla, abych vyhrála já.”
“Jsme tady podruhé nebo potřetí, jednou jsme byli na kvízu a to jsme vyhráli. To bylo super, to se nám taky líbilo a člověk je rád mezi lidmi, povykládá si co je nového a co se kde děje . Teď budeme mít mikulášskou zase, už jsme perníčky napekli. Úplně super.”
“Je tady nádherně, ale nejde mi to. Trojka, no. Slyšela jste to. 50 procent jenom jedu. Mám trojku. Raz, dva tři. Už se připravujete na Vánoce? Ještě ne, je času dost. My důchodci máme času dost. Co byste si přála? Co bych si přála, abych vám řekla, zdraví. Nic víc. Určitě nějaká maličkost by vás potěšila. maličkost? Co by to mohlo být? Jako auto.”

Aktivity pro seniory zaměřené na trénování paměti teď vystřídají příjemnější akce spojené s vánočním obdobím.

Jana Poláčková, koordinátorka DPS: “V první řadě chystáme vánoční dílny, ve kterých budeme vyrábět tematické dekorace. Z dalšího Mikulášské zpívánky, které budeme mít s milým překvapením. //Budeme mít samozřejmě adventní vystoupení žáků ze ZŠ a jako takový bonbónek máme vystoupení se studenty pěveckého oddělení Janáčkovy konzervatoře. Tak na to se moc moc těšíme.”

Předvánoční akce budou probíhat nejen v Domě s pečovatelskou službou Průběžná, ale také Astra a Harmonie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy