Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom a začaly vánoční trhy

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom na Alšově náměstí. Zároveň s tímto kouzelným okamžikem začaly i vánoční trhy, které potrvají až do 22. prosince.

Po dvouleté covidové pauze si Porubané plnými doušky vychutnávají předvánoční atmosféru. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterému předcházel zvonečkový průvod se světýlky, si nenechaly ujít stovky lidí.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Šli jsme od Floridy směrem ke stromečku a provázeli nás dva andílci a jeden malinký andílek. Poté se rozsvítil stromeček, který rozsvítila paní starostka, protože andílek předal světýlko a myslím si, že rozsvícení stromu se velmi podařilo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme se snažili udělat wow efekt po tom covidu, protože jsme si mysleli, že lidé se na to budou těšit mnohem více než v těch předchozích letech a vyplatilo se. Je to vidět a i ten program jsme tomu přizpůsobili. Co byste popřála lidem na Vánoce? Já bych jim chtěla popřát hlavně klidné, pohodové a šťastné svátky a hlavně aby byli šťastní, zdraví, aby měli klid a aby byli v kruhu svých blízkých a nejmilejších, protože ne všichni zdaleka mají takové štěstí.”

Po rozsvícení vánočního stromu vystoupila taneční skupina Postrpoi se svou Cyber show, která publikum doslova uchvátila.

Miluše Bezděková, Postrpoi: “Snažíme se lidem dát nějakou energii a předat to, co si natrénujeme, vymyslíme včetně kostýmů, choreografií a toho všeho kolem. Tady bylo výborné publikum, takže děkuji moc, že jsme tady mohli dneska být a strašně moc jsme si to užili a bylo to skvělý. Když vám takhle publikum zatleská a vrátí to zpět, tak to stojí za všechno.”
Anketa: návštěvníci akce: “Úžasně, malý si to užívá maximálně. Co se vám líbilo z programu nejvíce? Malinký asi kolotoč tady. A samozřejmě stromeček, to bylo nádherné.”
“Atmosféra je tady fajn, jsem tady s kamarádkou celoživotní a co jsme si pořídili? Pořídili jsme si horkou čokoládu, kamarádka má svařáček a užíváme si to tady.”
“Jsem tady spokojená, chodím tady už několikátý rok po sobě. Řekla bych, že letos tady bylo víc lidí než kdy jindy, je to tady fajn, vracím se tady ráda. Vždycky s někým příjemným a těším se na další rok.”
“Stánky jsou krásné. Je tady spoustu zajímavých věcí. Už jsme měli svařák a taky se mi velice líbilo to vystoupení světelné, které tady bylo. Bylo velice efektní. A jak se těšíš na Vánoce? Těším se, myslím si, že kdo se netěší, že jo.”
“Je to pěkné, super. Jsme tady rádi a je to tady moc hezké. Už jste si něco pořídili, třeba ozdoby a tak? Jo, jo, nakoupili jsme si v kulturáku a máme tady svařák, tak je to super.”

Na Alšově náměstí nechyběl ani betlém, živá zvířátka, kolotoč a spousta stánků s vánočním zbožím a různými dobrotami.

Anketa: stánkaři: “Dobrého nemáme nic. Máme jenom gyros, svařák, punč a řecké speciality. Takové dezerty, olivový olej, olivy a všechno. A jak se vám líbí návštěvnost? Nejlepší, je to výborné tady.”
“Máme tady samé dobroty. Vyrábíme kimči, marmelády, sirupy ovocné, bylinné, bylinné čaje, takže samé dobroty ze zahrádky, domácí. Jak vám pomohlo Sdílko? Sdílko je suprovní, my jsme z Ostravy prodejci takže jsme na domácím hřišti. Sdílko úžasné.”
“Je to parádní po roce, nebo po dvou letech, loni nebylo nic. Takže paráda. Prodáváme veškeré dekorace. Svícny na stůl, jmelí. Tady vrbu, břízu, stromečky, různé. Takže všechno možné, světýlka. Lidé si vyberou, jsou spokojení, vrací se k nám každoročně, takže je to paráda.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Na závěr vystoupili klasik kvartet se svými repertoárem. Těšíme se na další dny, kdy máme připravený každý den program. Vánoční jarmark trvá až do 22.12. Je připraveno zimní kino pro děti, pak nás čeká ještě punč se starostkou 16. prosince, což je pátek. Takže všechny zveme.”

Bude se rozdávat nealko punč a perníčky a lidé budou moci přispět do charitativní sbírky Srdce pro Porubu. Vybírat se bude tentokrát na hendikepovaného Matýska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy