Hacker ze Svinova se před policisty schoval do skříně

  • 20. května 2016,
  • 12:23,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Jak jsme vám ve čtvrtek slíbili, získali jsme z policejního prezidia záběry ze zatýkání hackera Lumíra Heriče. Ten byl v domě v Ostravě - Svinově zadržen speciálním policejním týmem zvaným Lovci lebek. Herič policistům odmítl otevřít a musela být využita speciální technika hasičů. Před zákonem se hacker skrýval 8 let.

Reklama

Lumír Herič byl v pokoji za těmito dveřmi. Byly opatřeny hned několika zámky a beranidlo policie na ně nestačilo.

Markéta Janovská, mluvčí Policejního prezidia: “Na základě intenzivního pátrání bylo zjištěno, že hledaný se ukrýval v domě svých rodičů, v zabezpečených místnostech. Vzhledem k velikosti a dispozicím objektu byla vyžádána součinnost dalších policejních složek, včetně policistů hlídkové služby a psovodů.”

Jak vidíte Lumír Herič návštěvu policistů nečekal a přivítal je v trenýrkách. Po několika sekundách skončil na břiše s pouty na rukou. V místnosti, kterou obýval, byli hned dva notebooky, takže láska k počítačům mu zřejmě zůstala.

Markéta Janovská, mluvčí Policejního prezidia: “Samotný zákrok byl náročný, neboť si hledaný upravil vstupní dveře tak, aby násilnému vstupu odolaly. Policisté museli nakonec na místo povolat hasiče a použit jejich hydraulické zařízení k otevření dveří. I po otevření dveří se však hledaný odmítl vzdát, schoval se do skříně a nakonec se snažil přesvědčit policisty o tom, že není tím, koho hledají. “

Herič se skrýval 8 let. V roce 2008 se jako student Vysoké školy báňské naboural přes školní počítač do bankovních účtů 79 spolužáků a pokusil se odsát z banky 3 a půl milionu korun. Použil program, který zaznamenával zmáčknuté klávesy a tak získal potřebná čísla a hesla k účtům. Krajský soud ho v nepřítomnosti odsoudil na 6 let vězení, které si tedy konečně začal odpykávat.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Velký Slovanistický den / akce TJ Slovan Ostrava

Dnes 9:00 - 23:43
Ostrava, Areál TJ SLOVAN OSTRAVA, z.s.

Akvárium v Landeku

Dnes 10:00 - 23:43
Ostrava, Landek Park, Ostrava

Armáda spásy v České republice, z. s.
Ostrava-město
od 21 800 Kč do 25 000 Kč

Detail

Rasunito s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Radim Kaštovský
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu