Hacker ze Svinova se před policisty schoval do skříně

  • 20. května 2016,
  • 12:23,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Jak jsme vám ve čtvrtek slíbili, získali jsme z policejního prezidia záběry ze zatýkání hackera Lumíra Heriče. Ten byl v domě v Ostravě - Svinově zadržen speciálním policejním týmem zvaným Lovci lebek. Herič policistům odmítl otevřít a musela být využita speciální technika hasičů. Před zákonem se hacker skrýval 8 let.

Reklama

Lumír Herič byl v pokoji za těmito dveřmi. Byly opatřeny hned několika zámky a beranidlo policie na ně nestačilo.

Markéta Janovská, mluvčí Policejního prezidia: “Na základě intenzivního pátrání bylo zjištěno, že hledaný se ukrýval v domě svých rodičů, v zabezpečených místnostech. Vzhledem k velikosti a dispozicím objektu byla vyžádána součinnost dalších policejních složek, včetně policistů hlídkové služby a psovodů.”

Jak vidíte Lumír Herič návštěvu policistů nečekal a přivítal je v trenýrkách. Po několika sekundách skončil na břiše s pouty na rukou. V místnosti, kterou obýval, byli hned dva notebooky, takže láska k počítačům mu zřejmě zůstala.

Markéta Janovská, mluvčí Policejního prezidia: “Samotný zákrok byl náročný, neboť si hledaný upravil vstupní dveře tak, aby násilnému vstupu odolaly. Policisté museli nakonec na místo povolat hasiče a použit jejich hydraulické zařízení k otevření dveří. I po otevření dveří se však hledaný odmítl vzdát, schoval se do skříně a nakonec se snažil přesvědčit policisty o tom, že není tím, koho hledají. “

Herič se skrýval 8 let. V roce 2008 se jako student Vysoké školy báňské naboural přes školní počítač do bankovních účtů 79 spolužáků a pokusil se odsát z banky 3 a půl milionu korun. Použil program, který zaznamenával zmáčknuté klávesy a tak získal potřebná čísla a hesla k účtům. Krajský soud ho v nepřítomnosti odsoudil na 6 let vězení, které si tedy konečně začal odpykávat.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu