Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Ostrava testuje unikátní kolejové absorbéry

  • Ostrava,

Už jsme vás informovali, že město instaluje na Frýdlantské mosty unikátní absorbéry hluku, vody a nečistot. Vše je hotovo a technologie už funguje v testovacím provozu.

Tichá a zelená tramvajová trať - to je cíl unikátní české technologie. V Ostravě byly absorbéry poprvé prezentovány na veletrhu Czech Rail days. Magistrát a dopravní podnik je teď testuje v centru města. 

"Je to v tramvajovém pásu v úseku Karolina - náměstí Republiky. Jedná se o několika set metrový pás. Je položen i ve druhé koleji, vysvětluje mluvčí Magistrátu města Ostravy Andrea Vojkovská.

Povrch kolejových absorbérů je pokrytý nenáročnými rozchodníky. Měly by zvládnout i podmínky v moravskoslezské metropoli.

"Na zelené pásy se dá narazit i v jiných částech České republiky. V případě Ostravy se ale jedná o unikátní technologii, která není založena na hlíně, ale naopak využívá pouze recykláty z automobilového průmyslu a má tři schopnosti. Umí pohlcovat nejen vlhkost, ale i nečistotu a hluk, což je v případě Ostravy podstatné. Pokud se osvědčí, teď je v šestiměsíčním zkušebním provozu, tak bychom rádi stejnou technologii využili i v dalších částech města Ostravy, především v zabydlených oblastech," uzavírá Andrea Vojkovská.
Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. (Ostravská univerzita, Ostrava)
Ostrava
od 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků