Reklama

DOPRAVNÍ REVUE: Ostrava testuje unikátní kolejové absorbéry

  • 10. září 2017,
  • 17:18,
  • Ostrava,
  • Lukáš Zavadil

Už jsme vás informovali, že město instaluje na Frýdlantské mosty unikátní absorbéry hluku, vody a nečistot. Vše je hotovo a technologie už funguje v testovacím provozu.

Reklama

Tichá a zelená tramvajová trať - to je cíl unikátní české technologie. V Ostravě byly absorbéry poprvé prezentovány na veletrhu Czech Rail days. Magistrát a dopravní podnik je teď testuje v centru města. 

"Je to v tramvajovém pásu v úseku Karolina - náměstí Republiky. Jedná se o několika set metrový pás. Je položen i ve druhé koleji, vysvětluje mluvčí Magistrátu města Ostravy Andrea Vojkovská.

Povrch kolejových absorbérů je pokrytý nenáročnými rozchodníky. Měly by zvládnout i podmínky v moravskoslezské metropoli.

"Na zelené pásy se dá narazit i v jiných částech České republiky. V případě Ostravy se ale jedná o unikátní technologii, která není založena na hlíně, ale naopak využívá pouze recykláty z automobilového průmyslu a má tři schopnosti. Umí pohlcovat nejen vlhkost, ale i nečistotu a hluk, což je v případě Ostravy podstatné. Pokud se osvědčí, teď je v šestiměsíčním zkušebním provozu, tak bychom rádi stejnou technologii využili i v dalších částech města Ostravy, především v zabydlených oblastech," uzavírá Andrea Vojkovská.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Nejen o děložním čípku / beseda s Radimem Uzlem

Dnes 17:00 - 11:19
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Opilí / komedie

Dnes 19:00 - 11:19
Ostrava, Divadlo 12, Ostrava

START WORK INTERNATIONAL SE
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu