Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba areálu U Cementárny v Ostravě je v druhé etapě

  • Ostrava,

Sportovní areál U Cementárny funguje už tři roky. Na přelomu července a srpna začala jeho další etapa. Celý projekt bude znatelně rozšířen a spokojeni budou nejen bruslaři.

Tři Inline dráhy určené pro mezinárodní závody - ve druhé etapy vybudování areálu u Cementárny přibude další, a to v délce 1500 metrů. Vzniknou i 4 tenisové kurty, skatepark, parkourové hřiště a také budova se zázemím. 

"V rámci této výstavby dojde k rozšíření parkovacích míst, kde se zbourá 62 garáží a vybuduje se parkoviště pro 171 vozidel. U toho zázemí bude i bistro, které bude poskytovat základní občerstvení návštěvníkům. Budou tady i další doprovodné služby," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek (ODS). To vše na ploše více než 140.000 metrů čtverečních, což je zhruba 20 fotbalových hřišť. Areál bude otevřen celý rok, i v zimě.

"V této chvíli probíhají terénní úpravy, které bychom rádi, aby se stihly do zimy a udělaly se ty základní práce. Když počasí dovolí, tak na jaře by se finišovalo s povrchy a s nadzemními stavbami," říká zastupitel Ostravy Martin Štěpánek (ODS). "První etapa byla velmi úspěšná. Ostraváci toto místo navštěvují a využívají poměrně velmi značně," dodává Vladimír Cigánek.

Právě na první etapu město získalo dotaci, druhou část projektu Ostrava financuje ze svého. Vysoutěžená cena je 87 milionů korun. Areál má na starosti společnost Sareza.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy