Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za pojišťovací podvod by měl Boban odsedět 4 roky

  • Ostrava,

Pokus o pojistný podvod chorvatskému podnikateli Goranu Bobanovi nevyšel. Výbuch vily, v Šenově u Nového Jičína v jejíž troskách zemřeli dva chorvatští mafiáni, byl dopředu domluven a Boban chtěl takto od pojišťovny získat miliony korun. Za to ho krajský soud poslal do vězení na 4 roky.

V lednu 2015 explodovala v Šenově u Nového Jičína honosná vila chorvatského podnikatele Gorana Bobana. Tím odstartovala celá kauza. Zprvu to vypadalo jako výbuch plynu, ale pak se ozvala chorvatská policie, že postrádá dva mafiány. Naši kriminalisté zpozorněli. Po čtyřech měsících dali pořádně prohledat sutiny a našli jejich těla. Všechno do sebe začalo zapadat. Boban chtěl likvidací vily získat peníze od pojišťovny.

Vítězslav Božoň, soudce: “Odsuzuje se k úhrnému trestu odnětí svobody v trvání 4 let.”

Goran Boban na konci roku nejprve zvýšil pojistku na dům a pak, těsně před příjezdem Chorvatů, zanesl do sklepa láhve s propan butanem. Ty měly zesílit účinek exploze. Když pak mafiáni chystali trhavinu, explodovala jim pod rukama a pohřbila je v troskách.

Michal Król, státní zástupce: “Nebyly tam žádné přímé důkazy, ale je třeba si uvědomit, co by mohlo být přímými důkazy. Přímými důkazy by mohlo být doznání pana obžalovaného a nebo svědectví dvou osob, které při tom výbuchu zemřely.”

Boban vinu odmítl. O mužích ve sklepě prý vůbec nevěděl.

Goran Boban, obžalovaný: “Žádné přímé důkazy, žádné nepřímé důkazy a rozsudek je.”

Soudce připustil absenci přímých důkazů, těch náhod ale prý bylo příliš a řetězec nepřímých důkazů je uzavřený a logický.
Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj báječný rozvod / one women komedie s Eliškou Balcerovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

ANETA LANGEROVÁ / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 300 do 20 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků