Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah karvinské advokátky se ve vězení oběsil

  • Ostrava,

Tíhu vlastního svědomí zřejmě neunesl Roman Rusnok, který na začátku roku zavraždil v Ostravě-Hrabové svou přítelkyni. Ještě před začátkem hlavního líčení totiž ve vazební věznici spáchal sebevraždu. Za to, že ženu ubodal a ubil geologickým kladívkem, by ho čekalo až 18 let za mřížemi.

První letošní vražda v MS kraji se odehrála v pondělí 9. ledna v Ostravě-Hrabové. Asi si ještě vzpomenete, že tam 41letý IT pracovník Roman Rusnok zavraždil svou přítelkyni, karvinskou advokátku. Vražda byla velmi brutální. Zasadil ji mnoho ran nožem a také téměř kilovým geologickým kladívkem. K vraždě se policistům přiznal.

David Bartoš, státní zástupce: “Soud uznal důvody, které jsem uvedl v návrhu na vzetí do vazby. Vzal obviněného do vazby z důvodu vazby útěkové. Jsou zde dány důvodné obavy, že by pan obžalovaný utekl a mohl by se skrývat.”

Rusnok sice neutekl, ale potrestán přesto nebude. Policisté případ během několika měsíců uzavřeli a předali žalobci. Ten pak v červenci podal k soudu obžalobu a čekalo se na začátek hlavního líčení. K tomu už ale nedojde. Rusnok totiž spáchal ve vazbě sebevraždu.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: ”Krajský soud v Ostravě zastavil trestní stíhání obviněného, jenž byl stíhán pro skutek právně kvalifikovaný jako zločin vraždy a to vzhledem ke skutečnosti, že obviněný zemřel a jeho trestní stíhání je podle trestního řádu nepřípustné.”

Podle našich informací se Roman Rusnok oběsil na prostěradle ve své cele. Neunesl tíhu svědomí. Hned po činu se zhroutil a ani s vyšetřovateli příliš nespolupracoval. Potvrdil sice, že se pohádali, ale proč, to už říct nedokázal. Jen řekl, že si to nepamatuje. Přesný motiv vraždy tedy zůstane nezjištěn.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

David Dutka ČR
Ostrava
od 100 do 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků