Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah karvinské advokátky se ve vězení oběsil

  • Ostrava,

Tíhu vlastního svědomí zřejmě neunesl Roman Rusnok, který na začátku roku zavraždil v Ostravě-Hrabové svou přítelkyni. Ještě před začátkem hlavního líčení totiž ve vazební věznici spáchal sebevraždu. Za to, že ženu ubodal a ubil geologickým kladívkem, by ho čekalo až 18 let za mřížemi.

První letošní vražda v MS kraji se odehrála v pondělí 9. ledna v Ostravě-Hrabové. Asi si ještě vzpomenete, že tam 41letý IT pracovník Roman Rusnok zavraždil svou přítelkyni, karvinskou advokátku. Vražda byla velmi brutální. Zasadil ji mnoho ran nožem a také téměř kilovým geologickým kladívkem. K vraždě se policistům přiznal.

David Bartoš, státní zástupce: “Soud uznal důvody, které jsem uvedl v návrhu na vzetí do vazby. Vzal obviněného do vazby z důvodu vazby útěkové. Jsou zde dány důvodné obavy, že by pan obžalovaný utekl a mohl by se skrývat.”

Rusnok sice neutekl, ale potrestán přesto nebude. Policisté případ během několika měsíců uzavřeli a předali žalobci. Ten pak v červenci podal k soudu obžalobu a čekalo se na začátek hlavního líčení. K tomu už ale nedojde. Rusnok totiž spáchal ve vazbě sebevraždu.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: ”Krajský soud v Ostravě zastavil trestní stíhání obviněného, jenž byl stíhán pro skutek právně kvalifikovaný jako zločin vraždy a to vzhledem ke skutečnosti, že obviněný zemřel a jeho trestní stíhání je podle trestního řádu nepřípustné.”

Podle našich informací se Roman Rusnok oběsil na prostěradle ve své cele. Neunesl tíhu svědomí. Hned po činu se zhroutil a ani s vyšetřovateli příliš nespolupracoval. Potvrdil sice, že se pohádali, ale proč, to už říct nedokázal. Jen řekl, že si to nepamatuje. Přesný motiv vraždy tedy zůstane nezjištěn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy