Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava nemusí platit 1,5 miliardy za zmařenou investici

  • Ostrava,

Velmi důležité rozhodnutí pro budoucnost Ostravy dnes udělal krajský soud. Zamítl totiž žalobu společnosti Amadeus Real, která se domáhala půl druhé miliardy korun za zmařenou investici. Podle žaloby prý Ostrava developerovi bránila ve výstavbě nákupního centra Ostravica.

Na vizualizacích společnosti Amadeus Real vidíte, jak mělo vypadat nové nákupní středisko v centru Ostravy. Ke zrekonstruovanému objektu Ostravice měla přiléhat nová část plná obchodů, ale i kanceláří a bytů. Nic z toho tam není. Podle developera, společnosti Amadeus Real, to zavinila Ostrava. Za zmařenou investici proto soudně vymáhala 1 a půl miliardy korun. Okresní soud sice řekl, že žaloba je oprávněná, ale odvolací krajský soud žalobu zamítl.

Soud: “Zamítá se.”

Tomáš Politzer, advokát zastupující Amadeus Real: “Nepovažujeme za vhodné komentovat probíhající spor, který patrně bude pokračovat.”

Naopak velká spokojenost zavládla na straně Ostravy. Amadeus Real musí navíc zaplatiti náklady řízení.

Luboš Fojtík, advokát zastupující Ostravu: “Věc dopadla pro město pozitivně. Žaloba byla v celém rozsahu zamítnuta. Základním důvodem bylo to, že žalobce neplnil své povinnosti podle smlouvy. Zejména se jednalo o povinnost vztahující se k předložení řádně zpracované projektové dokumentace.”

Na tento rozsudek čekal i Obvodní soud pro Prahu 1, který řeší žalobu města na Amadeus Real, kvůli neplacení za koupené pozemky na náměstí Eduarda Beneše. Proti rozsudku je možné dovolání k vrchnímu soudu, které ale nemá odkladný účinek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy