Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá další pěstounské rodiny

  • Ostrava,

Ostrava hledá pěstounské rodiny. I když kampaň "Dejme dětem rodinu" běží od roku 2011, zájemců je stále málo. Také proto letos poprvé proběhne v Dolní oblasti Vítkovice Den pěstounství.

616 dětí v Moravskoslezském kraji potřebuje náhradní rodiče. Velká část z nich je z Ostravy. Právě v Moravskoslezském kraji působí 20 rodin, které jim na přechodnou dobu vytvářejí zázemí. Jednou z dlouholetých pěstounek je Marcela Horáčková. "Pečujeme o čtyři děti - dvě děti jsou přijaté, to jsou synové a dvě jsou naše biologické, to jsou dcery. Jsem ráda, že jsem součástí osvěty pro dlouhodobé pěstounství, protože dlouhodobých pěstounů je méně, než je potřeba," vysvětluje dlouholetá pěstounka Marcela Horáčková. 

"My vlastně nyní bychom potřebovali, kdybychom měli 5-6 pěstounů na přechodnou dobu v rámci Ostravy, ale o co dlouhodobě usilujeme, je to, aby se nám zvýšil počet profesionálních pěstounů. Tam nás nejvíc "tlačí bota", vysvětluje náměstek primátora Ostravy Michal Mariánek (Ostravak).

Zájemci o poskytování pěstounství a náhradní rodinnou péči najdou veškeré informace na webu www.dejmedetemrodinu.cz nebo přijít v sobotu 18. listopadu do Dolní oblasti Vítkovice.
Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj báječný rozvod / one women komedie s Eliškou Balcerovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

ANETA LANGEROVÁ / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Čistící stroje s.r.o. - KÄRCHER STORE Retail Park Ostrava Poruba
Ostrava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Vlastimil Harák - Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků