Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Část ulice Bohumínská v Ostravě povede tunelem

  • Ostrava,

​Rušná čtyřproudovka - ulice Bohumínská v Ostravě. Vedení města chce její část, dlouhou zhruba 1300 metrů dostat pod zem, tedy do tunelu. Rada města už zadala veřejnou zakázku na zpracování investičního záměru.

"Cílem města je odstranit významnou dopravní bariéru ve městě, která v zásadě původně i značným způsobem zlikvidovala bývalé historické centrum Slezské Ostravy. Chceme ulevit dopravě v tom místě, zejména stáhnout pod zem tranzitní nákladní dopravu, ale určitě i část individuální automobilové dopravy a vytvořit tam prostředí, které bude příjemnější pro život, rozšířit veřejný prostor zejména ze strany Slezské Ostravy. Ti, kteří projíždí tou částí města by skutečně šli pod zem a na povrchu by se ta doprava významným způsobem zklidnila," vysvětluje Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy.

Podle průzkumu, který má město k dispozici je 90 procent dopravy po Bohumínské tranzitní. Výhodou záměru je, že na rozdíl od velkých projektů typu obchvatu města v tomto případě prakticky odpadají majetkoprávní problémy. Situaci by nemělo komplikovat ani poddolování Ostravy, město tvrdí, že se zahloubením Bohumínské nebudou potíže. 

"Pochopitelně se jedná o náročnou dopravní stavbu. Nelze čekat, že by ta realizace byla dřív než po roce 2020. O finanční náročnosti stavby lze spekulovat, ale určitě bude někde kolem dvou miliard korun," dodává Macura.

Obdobný projekt město poté chystá i na vytížené Místecké ulici, tento zájem ale není v tak pokročilé fázi jako Bohumínská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy