Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupce Veolie prý chtěl podplatit primátora Macuru

  • Ostrava,

Zástupce teplárenské společnosti Veolia Jiří Lukeš se pokusil uplatit primátora Tomáše Macuru a jeho náměstkyni. Potvrdil to Okresní soud v Ostravě a zároveň mu vyměřil podmíněný trest a pokutu. Jde už o druhý rozsudek okresního soudu a je zcela opačný než původní verdikt, proti kterému se žalobce odvolal.

Pokus o uplácení se měl odehrát v únoru 2015. Tehdy se nový primátor Tomáš Macura a jeho náměstkyně Šebestová sešli v komisi se zástupcem společnosti Veolia Jiřím Lukešem. Komise schvalovala cenu tepla. Po jednání si měl vzít Lukeš primátora bokem a údajně mu nabídl úplatek 100 tisíc.

Martin Fraš, státní zástupce: “Mělo mu být sděleno, že se jedná o přilepšení na dovolenou.”

Primátor vše oznámil policii a případ se dostal až k soudu. Lukeš vše popřel.

Jiří Lukeš, obžalovaný: “Mám naprosto čisté svědomí. Všechno vyplynulo z jakéhosi nedorozumění při komunikaci s panem primátorem.”

Okresní soud nakonec Macurovi neuvěřil a Lukeše žaloby loni v lednu zprostil. Státní zástupce se ale odvolal a krajský soud případ okresu vrátil. Nové rozhodnutí je zcela opačné.

Lukáš Delong, soudce: “Rozsudkem Okresního soudu v Ostravě byl obžalovaný odsouzen pro spáchání zločinu podplácení a byl mu vyměřen podmíněný trest ve výměře 2 let s podmíněným odkladem se zkušební dobou v trvání tří let.”

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Mně ten původní rozsudek překvapil. Ten současný beru jako jakési zadostiučinění. Nicméně jsem do toho nešel s tím, že chci ublížit panu Lukešovi.”

Rozsudek není pravomocný a je pravděpodobné, že se Jiří Lukeš odvolá.

Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail