Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorovi uvízla noha v řezačce na kukuřici, záchranáři ho uspali

  • Ostrava,

Dvě jednotky hasičů se zapojily v pátek 6. dubna před polednem v Dolní Lhotě (okres Ostrava-město) do vyproštění pravé nohy seniora z řezačky na kukuřici, kterou na své zahradě používal jako štěpkovač na dřevo.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek v 11 hodin. Do ulice Československých tankistů vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Poruba, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Dolní Lhota. Seniorovi se nejprve snažili neúspěšně pomoci sousedé, ale pro velkou bolest museli přestat. Tým ZZS MSK muže uspal. Hasiči nejprve zařízení částečně odkryli, aby zjistili, jak daleko noha zajela. Pak začali pomalu ručně otáčet pohyblivými částmi řezačky (ve směru zpětného chodu) a zraněnou nohu opatrně vyprostili," komentuje náročný zásah hasičů jejich mluvčí Petr Kůdela.

"LVzhledem k charakteru poranění na místo primárně vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Jednašedesátiletý muž pracoval na zahradě se strojem – drtičem, do něhož byla vtažena jeho dolní končetina. Základní první pomoc postiženému poskytl soused. Zasahující lékař zjistil, že končetina je ve stroji zaklíněná. Pomocí léků zajistit utlumení pacientova vědomí, tak, aby noha mohla být bezbolestně vyproštěna. Muž utrpěl ztrátové poranění končetiny v oblasti kotníku. Záchranáři se postarali o poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a poté postiženého šetrně letecky transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," uvedl k zásahu ZZS MSK mluvčí Lukáš Humpl.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail