Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velká cena Ostravy v plavání přinesla 13 rekordů mítinku

  • Ostrava,

VC Ostravy patří mezi nejkvalitnější a největší plavecké mítinky ve střední Evropě. Potvrdil to i letošní ročník, který přinesl rekordní účast i mimořádné sportovní výsledky.

O dobrém jménu VC Ostravy svědčí skutečnost, že se přihlašují nejen plavci z České a Slovenské republiky, ale také špičkoví borci například z Maďarska a dalších plaveckých velmocí. V tomto roce ale do Ostravy zavítali například také reprezentanti válkou zmítané Sýrie. „Vezu si z Ostravy velmi dobré umístění a také osobní rekord, takže jsem nadmíru spokojen,“ řekl Syřan Ayman Klzie.

VC Ostravy už má mezi plavci výjimečný zvuk, takže pořadatelé musí některé přihlášky bohužel zamítat.

„Velká cena Ostravy je vynikající závod. Po dlouhé cestě jsem byla trochu unavená, ale v rozplavbě jsem se únavy zbavila a finále už bylo super,“ dodala reprezentantka Portugalska Maia Leticia Andre.

Za ostravské plavce vybojovali medailová umístění Veronika Petřeková v disciplíně 400 polohový závod a Andrea Vojtalová v disciplíně 200 znak.

25. ročník VC Ostravy byl nejlepší v historii. Celkem se závodů v porubském bazénu zúčastnilo přes čtyři sta závodníků. Účast zahraničních plavců z 11 zemí a také českých reprezentantů přispěla k vylepšení třinácti rekordů mítinku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy