Rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona finišuje

  • 10. října 2018,
  • 13:18,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Pokud jste v posledních týdnech procházeli centrem Ostravy, jistě jste si všimli, že Divadlo Jiřího Myrona je pod lešením. Už rok v něm totiž běží rekonstrukce a v těchto dnech se první etapa chýlí ke konci. Vznikla nová komorní scéna "12", ale také nový divadelní bar a před dokončením je i slavnostní sál pro nejrůznější akce. Nového je ale mnohem více.

Reklama

Dnešní Divadlo Jiřího Myrona v centru Ostravy bylo otevřeno v roce 1894. Říkalo se mu Národní dům a sloužilo spolkové činnosti. V roce 1976 budovy vyhořely a po 10 letech bylo na jejich místě postaveno nové divadlo. Loni na podzim začala rekonstrukce, která by měla divadlu vrátit původní lesk. "Došlo k jakési revitalizaci foyer, která bude následovat v prosinci otevřením kavárny. Ta bude přístupná v nově vybudované pasáži v místě, kde už od konce 19. století ten vstup do pasáže byl." vysvětluje ředitel Národního divadla moravskoslezského kraje Jiří Nekvasil.

Kromě nové komorní scény, která nese název "12" podle čísla popisného domu, ve kterém se nachází, vznikl nový bar. Je na místě bývalé spořitelny a později obchodu. "Je to jakési foyer toho jeviště a hlediště. Prostor, kde se diváci mohou občerstvit během představení,"  říká architekt Jiří Stejskalík. 

Novinkou je taky společenský sál pro asi 80 diváků, který bude sloužit nejrůznějším kulturním i společenským akcím. V domech na Milíčově ulici vzniká moderní zkušebna orchestru, baletní sál, ale i hotel pro umělce. První fáze rekonstrukce vyjde ostravský magistrát na 150 milionů. Ve druhé fázi čeká revitalizace i hlavní část divadla, tedy hlediště a jeviště. Na ni se chystá projektová dokumentace.
Výstava Černá země? Mýtus a realita

26.09. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Beseda s cukrářkou Helenou Vybíralovou

Dnes 16:00 - 20:13
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Přednáška Marka Zágory / Ženy Zikmunda Lucemburského

Dnes 16:30 - 20:13
Ostrava, Dům umění Ostrava

Fast spedition s.r.o.
Ostrava-město
od 14 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Vítkovické slévárny, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 16 000 Kč do 17 000 Kč

Detail

GCO plus, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Více PR článků
Zavřít reklamu