Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový parkovací dům bude vypadat jako socha. Ostrava vybrala nejlepší architektonický návrh

  • Ostrava,

V Ostravě bude stát parkovací dům připomínající sochu. Rozhodla o tom porota, která vybírala nejlepší architektonický návrh v rámci veřejné soutěže. Odborníci ocenili nejen vzhled, ale i zasazení budovy do okolí. Dům navrhne ostravské studio PROJEKTSTUDIO EUCZ.

Ostrava pokračuje v cestě za kvalitní architekturou, kterou bezesporu jsou architektonické soutěže. Rada města totiž schválila vítězné studio, které se postará o projekt parkovacího domu naproti Domu kultury Ostrava. Jde o lokalitu mezi bývalým seletem a krajským úřadem. Nejlepší návrh podle odborné poroty představilo ostravské PROJEKTSTUDIO EUCZ. "Porota dlouze diskutovala o umístění toho objektu v kontextu přilehlého bytového domu, aby to řešení mělo minimální dopad na obyvatele, kteří tam žijí," potvrzuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Do architektonické soutěže se přihlásilo 42 návrhů a vedení města určilo pro jistotu i druhého a třetího v pořadí. Pokud by z nějakého důvodu odstoupil vítěz od realizace, jako se to stalo v případě Jatek, "Na vítězném návrhu je zajímavé i to, že v sobě má jakési átrium, je tedy průchozí a netvoří bariéru v prostoru," dodává náměstkyně.

V lokalitě, kde bude parkovací dům postaven, je v plánu ještě koncertní síň a budova vědecké knihovny Černá kostka. Parkovat v objektu samozřejmě budou i rezidenti z okolních domů. Samotná stavba by mohla začít v roce 2021 a vyjde na 300 až 350 milionů korun. 
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

-Základní škola a mateřská škola Ostrava-Svinov, příspěvková organizace
Ostrava
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

MSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 70 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků