Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyplatí podporu prvním stovkám podnikatelů. Zároveň bude odložena regulace venkovní reklamy

  • Ostrava,

Ostravští radní schválili finanční pomoc pro první stovky podnikatelů, které postihly opatření v souvislosti s pandemií. Museli samozřejmě splnit některé podmínky a hlavně musejí mít provozovnu na území města. Také bude odložena platnost vyhlášky o regulaci reklamního smogu.

Jedním z prvních opatření, které Ostravský magistrát schválil na podporu podnikatelů, byl rychlý dar 20 tisíc korun. Jde o peníze, které jsou určeny menším podnikatelům s ročním obratem do 6 milionů korun. Dar mohou využít na nájem, mzdy nebo například úhradu energií. O podporu je velký zájem a radní už schválili stovky žádostí. "Na stole jsme měli 370 žádostí k podpoře a 65, které doporučeny nebyly. Ta částka, kterou mezi podnikatele v této chvíli rozpouštíme, je bezmála 6 milionu korun," doplňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Podnikatelé mohou také zažádat o prominutí nájmu, pokud jsou v městských prostorách, prodloužení splatnosti nájmu, v nejbližších dnech bude možnost  požádat o finanční dar do výše 100 tisíc korun. I ten bude určen na zmírnění ztrát. Radní také odložili začátek platnosti vyhlášky o regulaci reklamního smogu. "Nechceme teď na bedra podnikatelů snášet zbytečnou tíhu dalších opatření a proto jsme odložili opatření o zesouladění vývěsních štítů podnikatelů s novou vyhláškou o jeden rok," potvrzuje primátor Tomáš Macura. 

Samozřejmě bude o rok prodloužen i termín pro podání žádostí na dotace na obnovu reklamního značení. Více k programu pomoci podnikatelům i formulář žádosti na www.ostrava.cz/pomoc-podnikatelum.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail