Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus spustil testovací akci v ostravském Alzheimercentru

  • Ostrava,

AKTUALIZOVÁNO/ V centru, které se stará o klienty s Alzheimerovou chorobou v Ostravě-Vítkovicích se koná prověřování všech klientů a zaměstnanců na případnou nákazu koronavirem Covid-19. Důvodem je pozitivní nález u jedné z klientek.

“Jedna klientka byla ze čtvrtku na pátek s ohledem na její zdravotní stav převezena do Vítkovické nemocnice. Prokázal se u ní koronavirus a byla přeložena do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Už od počátku března dodržujeme bezpečnostní a hygienická opatření v souladu s legislativou a doporučeními ministerstva. Zdravotníci testují další klienty našeho domova. Vše probíhá bez komplikací. Máme dostatek ochranných pomůcek,” potvrdila TV Polar ředitelka Alzheimercentra Ostrava Simona Lipovská.

Zdravotníci musí provést několik desítek odběrů. 

"V zařízení pracuje náš odběrový tým. Vzorky se následně převážejí do laboratoře k vyhodnocení. Pracujeme ve spolupráci s epidemiologem a hygieniky," řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

V neděli ředitelka centra potvrdila, že čekají na výsledky testů. Podle potřeby mohou hygienici rozhodnout o karanténě nebo izolaci.

ČTĚTE TAKÉ: 12 seniorů a 3 zaměstnanci domova IRIS mají koronavirus, testují se další zařízení v kraji

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail