Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena v Ostravě spadla z mostu, náhodou ji viděli záchranáři

  • Ostrava,

/AKTUALIZOVÁNO/ Vraceli se ze zásahu a najednou před nimi spadla žena z Frýdlantských mostů. Záchranáři tak byli na místě do několika sekund. V ohrožení života pak 37letou ženu transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Policie teď prosí svědky o pomoc.

Velmi nepříjemná náhoda potkala v pondělí posádku sanitky v Ostravě.  Po 18. hodině se záchranáři vraceli ze zásahu na základnu, když před sebou najednou uviděli osobu padající z Frýdlantských mostů. Okamžitě tak zamířili přímo k ní a na pomoc povolali také posádku s lékařem. Během několika sekund našli pod mostem ženu ve věku 37 let, která byla po dopadu z výšky zhruba asi 6 až 7 metrů v bezvědomí a v bezprostředním ohrožení života.

"Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění horních končetin, hrudníku, vyslovil podezření na poranění břicha. Vyloučit nebylo možno ani další postižení. Záchranáři ženu zajistili krčním límcem, uložili do vakuové matrace, provedli vstup do kostní dřeně pro podávání léků a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče," informoval mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Sanitka pak převezla ženu na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

V úterý odpoledne jsme dostali informaci, že žena je v umělém spánku. "Stav pacientky je velmi vážný," sdělila pouze mluvčí FN Ostrava Petra Petlachová.

Podle policie žena spadla za tramvajovou zastávkou Frýdlantské mosty, ve směru na tramvajovou zastávku Karolina. Dopadla na chodník, který je pod mostem přilehlý k ulici Místecká ve směru na Ostravu – Hrabůvku. "V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení z podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví. Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti tohoto pádu a žádají případné svědky, kteří mohou přispět jakoukoliv informací k objasnění celé věci, aby se obrátili na linku 158," řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle zahájených úkonů tak policie pracuje i s verzí, že mohl ženu někdo shodit. To se ale u tak frekventovaného místa, jako jsou Frýdlantské mosty, dá jen těžce předpokládat. Podle informací televize Polar zatím policie nemá žádné indicie, které by vedly k tomu, že by ženu někdo shodil. Zřejmě tak mohla skočit sama. "Musíme prověřit všechny možnosti a proto hledáme svědky. Pokud se ukáže, že to byla nešťastná náhoda, případ bude odložen," dodala Michalíková.
SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Bělský les - Ostrava

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SMOLO Recycling s. r. o.-
Ostrava
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků