Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka v Ostravě vstoupila přímo před jedoucí tramvaj, srážce už nešlo zabránit

  • Ostrava,

Nehody vozidel hromadné dopravy jsou v Ostravě časté. Lidé si mnohdy neuvědomují, že zastavit autobus nebo dokonce tramvaj, vyžaduje dlouhou brzdnou dráhu a nečekaně vcházejí do vozovky. V Ostravě takto přímo před jedoucí tramvaj vstoupila seniorka a řidička neměla šanci srážce zabránit.

Na záběrech hasičů můžete vidět, jak to vypadalo na místě srážky krátce po příjezdu složek záchranného systému. Důchodkyně přecházela přes přechod pro chodce na ulici Dr. Martínka v Ostravě - Hrabůvce. Pak vešla přímo před jedoucí trmavaj číslo 3. I přes okamžité brždění už se srážce nedalo zabránit. Žena zůstala pod vozem zaklíněna a museli ji vyprostit hasič. ”Bezprostředně po příjezdu si hasiči nachystali předpokládané prostředky pro vyprošťování – hydraulické nástroje a zvedací nafukovací vaky, které ale nakonec nemuseli použít. Hasiči demontovali hrablo před předními koly tramvaje a ženu opatrně vytáhl,” popisuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Hasiči pak zraněnou ženu předali záchranné službě. Na místě byli připraveny dva týmy. “Zasahující lékař zjistil poruchu vědomí, mnohočetná poranění v oblasti hlavy,hrudníku, horní a dolní končetiny. Po přesunutí do sanitního vozidla byla pacientka uvedena do umělého spánku, týmy ZZS zajistily její dýchací cesty a převedení na přístrojem řízenou ventilaci,” uvádí mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.


Žena byla okamžitě převezena do Fakultní nemocnice Ostrava. Nyní je sice ve vážném stavu, ale není v přímém ohrožení života. Policisté přivítají informace od svědků, kteří je mohou kontaktovat na tel. čísle 974 725 594 či na email mrpo.odi@pcr.cz. V této souvislosti znovu apelují na chodce aby dávali pozor i na přechodech pro chodce. Tramvaj má navíc vždy přednost.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy