Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od osvobození Ostravy dnes uplynulo 75 let. Lidé chodili k památníku v Komenského sadech individuálně

  • Ostrava,

Ve čtvrtek 30. dubna uplynulo 75 let od osvobození Ostravy. Kvůli pandemii se letos nekonají žádné pietní akce ani shromáždění. Je ale mnoho lidí, kteří považují za svou povinnost i čest vzpomenout na hrdiny 2. světové války a tak alespoň individuálně přišli položit věnec či kytky k památníků v Komenského sadech.

Ostravská operace byla největší bitvou 2. světové války na území naší země. Padlo při ní a nebo bylo zraněno asi 200 tisíc vojáků. 30. dubna 1945 byla osvobozena i Ostrava. Hrdinství vojáků připomíná památník 2. světové války v Komenského sadech, kde bývá každoročně pietní akt. Měl být i letos, jenže to bohužel překazila pandemie. Mnoho lidí to ale neodradilo a přišli se poklonit osvoboditelům alespoň individuálně. "Z minulosti můžeme odvozovat, kam směřujeme do budoucnosti. Je důležité, abychom se tady potkávali. Bohužel nás letos postihla ta covidová epidemie," řekl nám ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Medek a honorární konzul Ruské federace Aleš Zedník ho doplnil: "Dnešek není organizován, ale jsem rád, že se tady sešlo tolik kolemjdoucích a přátel, kteří vzdali čest, vzdali hold našim osvoboditelům."

Mnoho z příchozích si 30. duben bez vzpomínání s přáteli a známými u památníku ani neumí představit. Sešli se pamětníci, veteráni i stále aktivní vojáci. Pokud se o Ostravské operaci chcete dozvědět podrobnosti, nenechte si ujít dokumentární film z tvorby televize Polar "Bitva o Ostravsko 1945." Můžete ho vidět 2.5. a 3.5. v 18 hodin a 10 minut na TV Polar. 
Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

15.08. 09:00
Ostrava-Poruba, Havlíčkovo nábřeží, Ostrava

SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

16.08. 13:00
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

16.08. 13:00
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

Mallne Style s.r.o. - Slezská Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JSP, s.r.o. - Morava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

-OCHI - INŽENÝRING, spol. s r.o.
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků