Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výškovické mosty v Ostravě už jsou plně průjezdné

  • Ostrava,

Moravskoslezský kraj dokončil práce na jedné z největších dopravních staveb v regionu. Po dvou letech skončila rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě. Řidičům jsou mosty opět plně k dispozici od soboty 16. května.

Přes mosty už naplno projedou také tramvaje i autobusy. Součástí nové stavby je cyklostezka.

"Jsem rád, že nás nezastavil ani koronavirus a stavební práce jsme dokončili i přes vyhlášení nouzového stavu. Byly to velmi náročné dva roky nejen pro stavebníky, ale i pro řidiče a cestující. A také pro lidi, kteří bydlí v této části Ostravy-Jihu. Děkuji za trpělivost a pochopení dopravních omezení a sníženého komfortu. Zato tu máme novou moderní dopravní tepnu, která nám bude dobře sloužit," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Celkové náklady na rekonstrukci mimoúrovňového křížení Výškovické ulice se silnicí na Rudné a železniční tratí dosáhnou zhruba 325 milionů korun. Kraj sehnal 245 milionů s 85 procentním přispěním z Evropských dotací a necelých 80 milionů zaplatil Dopravní podnik Ostrava. Část uhradil i Státní fond dopravní infrastruktury.

"Rekonstrukce Výškovických mostů je největší investici Moravskoslezského kraje do dopravní infrastruktury, a zároveň i nejsložitější. Zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice nyní vede po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány. Slouží také cyklistům, jejich součástí je i cyklostezka. Stavělo se nad velmi frekventovanou komunikací I. třídy, ulicí Rudnou, a elektrifikovanou železniční tratí, přitom jsme museli na mostech zachovat tramvajové spojení," popsal náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Oproti původnímu plánu bude navíc stavba levnější o několik milionů korun. Kraj dělal maximum proto, aby stavba co nejméně komplikovala lidem život a dopravu v jedné z nejlidnatějších částí města.

"V této části Ostravy-Jihu bylo velmi složité najít za frekventovanou Výškovickou ulici náhradní objízdné trasy. V určitých etapách, hlavně když se demolovaly staré mosty, bylo nutné úplně uzavřít nejen Výškovickou ulici, ale zavřít také Rudnou a železniční trať, které vedou pod ní. Zároveň jsme museli zajistit v této části městskou hromadnou dopravu a průjezd vozidel složek IZS. Děkuji všem za spolupráci, trpělivost a shovívavost. A také disciplinovanost, díky které tu nedocházelo k nehodám a k vážným kolizím," řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy