Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovitý zloděj se v Ostravě prokopal do garáže. Prý tam jen někoho hledal

  • Ostrava,

Městští strážníci zabránili v Ostravě kuriózní krádeži. Lapili totiž zloděje, který se kvůli lupu doslova prokopal zdí do garáže. Když se soukal ven, už na něj čekali a nyní jej čeká trest.

V pondělí po sedmé hodně ráno uslyšel svědek silné rány, které se ozývaly od garáží ve Slezské Ostravě. Zdálo se mu to podezřelé a tak přivolal strážníky. Garáže na Komerční ulici totiž patří mezi oblíbené cíle zlodějů. A skutečně policisté vyrušili zloděje, který se pomocí kladiva prokopal do garáže.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo hlídka strážníků zjistila, že skutečně došlo k vloupání do jedné z řadových garáží. Pachatel, později zjištěný 33letý muž, se musel řádně zapotit, než se do garáže dostal. K vloupání totiž použil hrubé síly, kladiva, sekáče a železných profilů. V zadní stěně garáže u země vysekal otvor o velikosti 55 x 30 cm. Tímto úzkým otvorem se pak mrštně protáhnul dovnitř garáže."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté převzali od strážníků podezřelého muže. Později mu sdělili obvinění z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. přiznal se ke 4 podobným skutkům."

Strážníci vyjíždějí do této lokality poměrně často. Majitelé si sice snaží garáže zabezpečit, ale nic nepomáhá. Zloději jsou dokonce schopni dveře připevnit k autu a vylomit je a nebo se prokopat střechou. Ani díra z vedlejší garáže není výjimkou. 

majitel jedné z garáží: "Mě vykradli přes střechu. Je to tady na denním pořádku. Zloději jsou schopni autem vytrhnout celé dveře i s rámem." 

Zloději z garáží často ukradnou jen bezcenné věci a větší škodu napáchají poničením objektu. V tomto posledním případě se zloděj vymlouval, že se chtěl jen podívat, jestli v garáži není jeho kamarád. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy