Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Loupil z hladu a policistům řekl, že všeho lituje. Kriminalisté objasnili dvě loupeže v Ostravě-Porubě.

  • Ostrava,

Kriminalisté ztotožnili a brzy zadrželi muže podezřelého ze dvou loupežných přepadení. Jde o 23letého pachatele, který v Ostravě-Porubě oloupil dva lidi.

Obě loupeže se staly v neděli 13. září ve večerních hodinách. 23letý pachatel si vyhlédl nezletilého chlapce, který v Ostravě-Porubě vracel z tanečních.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Nejdříve ho požádal o 20,- Kč na jídlo. Poté, co mu mladík nevyhověl, rozhodl se peněz zmocnit násilím. Nejdříve mu měl slovně vyhrožovat fyzickou újmou a nakonec si měl z kapsy kalhot vzít 80,- Kč sám. Z místa činu následně odešel."

Získané peníze pachateli zřejmě nestačily, protože o hodinu později loupil znovu. Vybral si stejně starého muže, po kterém nejprve chtěl 30 korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Zpočátku ho poškozený muž nebral vážně a žádné peníze nevydal. Poté co mu měl začít vyhrožovat fyzickou újmou, poškozený muž z obavy o svůj život a zdraví vyndal z kapsy peněženku, ve které měl 1.000,- Kč. Pachatel z místa činu odešel jak s penězi, tak i s igelitovými taškami, které měl poškozený muž položit na zem."

Kriminalistům se rychle podařilo získat stopy a důkazy a možného pachatele skoro okamžitě ztotožnili. Podezřelého muže zadrželi následující den v ranních hodinách.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Komisař ze 4. oddělení obecné kriminality z Ostravy muži sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný muž do výslechu uvedl, že svého jednání lituje. Neměl v plánu loupit, ale měl hlad. Pár stovek stačil utratit za jídlo. Zbylé peníze byly zajištěny policisty a budou vráceny do rukou majitelů."
Nahlásit chybu


K tématu
EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail