Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covidových oddělení přibývá. Městská nemocnice Ostrava reaguje na nárůst nemocných

  • Ostrava,

Kapacita lůžek Městské nemocnice Ostrava pro pacienty s coronavirem je téměř zaplněna a proto byla v sobotu otevřena další covid stanice. Nemocnice neměla infekční oddělení a tak jsou postupně předělávány stanice napříč celým zařízením. Chod nemocnice komplikuje i mnoho nemocných zdravotníků.

Městská nemocnice Ostrava je od začátku pandemie na špici v péči o nemocné. Postupně byly vyčleněny stanice na ortopedii, chirurgii, geriatrii a pacienti jsou odváženi i LDN v Radvanicích. V sobotu přibylo dalších 14 lůžek na interně. Celkově už nemocnice disponuje stovkou standardních lůžek a 14 místy pro intenzivní péči.

Karel Nykel, vedoucí lékař infekční ambulance a covidové stanice MNO:  „Tlak na lůžka je opravdu enormní. Veškerá volná lůžka se okamžitě zaplní pacienty, jejichž stav nedovoluje domácí léčení. Pacienti se bohužel ve velké většině případů dusí a potřebují podporu kyslíkem."

V nemocnici také funguje vedle interní příjmové covid - ambulance také infekční ambulance. Určena je pozitivním pacientům, pacientům v karanténě a vysoce příznakovým pacientům. Má svůj samostatný vchod v pavilonu E. Provoz nemocnice covid značně změnil.

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO:  "Pokud máme minimálně sto hospitalizovaných covid pozitivních pacientů, minimálně stejný počet lůžek jsme museli ubrat pro péči o pacienty, kteří covid  pozitivní nejsou i když jejich diagnózy vyžadují taky hospitalizaci. Je to na úkor akutních lůžek ať už chirurgických, ortopedických nebo jakýchkoliv interních, kde jsme museli ubrat."  

V pondělí leželo v nemocnici 100 nakažených pacientů. Z necelých 2 tisíc zaměstnanců nemocnice je pozitivních 87 a další jsou v karanténě. 

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO: "Nesmírně obdivuji personál, který do toho jde a jde bez brblání. Musím říct, že na každém oddělení, na které jsme ukázali prstem, jsme se setkali buď se vstřícností nebo s pochopením. I když mají strach, učí se s covidem žít a snaží se naučit ostatní, že je třeba mít před ním respekt. Ne panickou hrůzu nebo vyděšení, které mohu způsobit chybu. Chtěla bych vyjádřit velký respekt našemu personálu, jsou prostě úžasní." 

V městské nemocnici funguje i odběrové místo, které zdvojnásobilo kapacitu a denně odebere až 200 vzorků. 
RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

LogTech, s.r.o., Střední Čechy, Morava
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků