Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Přívoze našli hasiči při požáru obytného přívěsu mrtvolu

  • Ostrava,

Tři jednotky hasičů se sjely ve čtvrtek odpoledne do Ostravy-Přívoze k požáru obytného přívěsu. Během zásahu objevili bohužel lidské tělo. Přesnou příčinou vzniku požáru a úmrtí člověka se zabývají vyšetřovatelé hasičů a policistů.

Informaci o požáru dostali hasiči ve čtvrtek po 15. hodině. Do ulice U Náhonu vyjely dvě jednotky ze stanic Přívoz a Fifejdy, spolu s nimi ještě dobrovolní hasiči z Radvanic. Obytný přívěs, který slouží podle hasičů jako provizorní obydlí pro osoby bez přístřeší už byl celý v plamenech.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči dostali oheň pod kontrolu za sedm minut, dohašení jim zabralo dalších 20 minut. Během zásahu objevili lidské tělo. Škoda na zánovním přívěsu, který oheň zcela zničil, byla nulová."

Příčinu požáru hasiči zatím neznají. Policisté vyšetřují také přesnou příčinu smrti.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR MSK: "V současné době můžeme potvrdit, že se jednalo o muže bez přístřeší. Nic nenasvědčuje tomu, že by na jeho úmrtí měla podíl další osoba."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jde již o druhý letošní případ úmrtí v Moravskoslezském kraji, související s požárem. První oběť hasiči objevili při nedělním ranním požáru (3.1.2021) dřevěné boudy a plechového přístavku v Hukvaldech, místní částí Dolní Sklenov, v okrese Frýdek-Místek."

Za loňský rok evidují hasiči celkem 26 úmrtí při požárech v Moravskoslezském kraji. Vysoké číslo oproti předchozím letům bylo ovlivněno srpnovým požárem bytu v panelovém domě v Bohumíně, který si vyžádal celkem 11 obětí.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail