Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum na Černé Louce v Ostravě už je téměř hotové. Chod bude zajišťovat asi 500 lidí

  • Ostrava,

Velkokapacitní očkovací centrum v Ostravě je už téměř hotové. Buduje se na výstavišti Černá louka a bude mít kapacitu až 1800 lidí denně. Očkovat by se v něm mělo začít zřejmě v březnu, ale záleží to dodávkách vakcín.

Hlavní pavilon výstaviště Černá louka v Ostravě je pro očkovací centrum jako stvořený. Dostatečně velké prostory dovolí pohyb značného počtu lidí, budova umožňuje zvláštní vchod a východ na jiné straně budovy. Černá louka mohla ke stavbě kójí navíc využít materiál, který běžně slouží k výstavám nebo jiným akcím. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "V momentu, kdy bude zjištěna základní anamnéza a vhodnost k očkování, může klient vstoupit podle jednoduchého systému - červená nebo zelená."

Vakcinační centrum už je z velké části hotovo. Nyní zbývá hlavně vnitřní vybavení a technika. Přibydou počítače nebo ledničky ke skladování vakcín.

Jan Šumbera, jednatel Černé Louky: "Už chybí pouze navigační systém. Máme ho už rozpracovaný a v řádu dní ho zrealizujeme."

Celkem se bude o očkování starat asi 500 lidí. Na jedné směně to bude celkem 70 lidí. Nejvíce bude zdravotníků, ale přítomna bude i ostraha nebo uklízečky. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jedná se o společný projekt města, kraje, FNO a Lékařské fakulty OU."

Kójí je celkem 18 a 7 lidí se bude vždy starat o tři kóje. Na vše budou dohlížet 3 lékaři a v odpočívárně po očkování bude ještě záchranná služba. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy