Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po surové bitce dvou bezdomovců v Ostravě sbírali policisté ze země i zuby

  • Ostrava,

V druhé polovině ledna se v Ostravě-Přívoze surově poprali dva bezdomovci. Podle policie jeden druhého napadl. Příčinou byla hádka vygradovaná pod vlivem alkoholu a osobní spory. Po prvním útoku se snažil starší napadený muž utéct, starší útočník ho ale dohonil a následoval druhý, mnohem surovější útok, po kterém skončil napadený v nemocnici. Útočníkovi teď hrozí až desetileté vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

První napadení muže ročníku 1968 se odehrálo poblíž ulice Jirská v Ostravě-Přívoze. Dvojice bezdomovců se pohádala.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Příčinou hádky byl zřejmě alkohol a osobní spory mezi muži. Při první rozepři měly padnout facky i pěsti. Poškozený muž se tzv. „fackovačce“ ubránil a z místa odešel i se svým psem právě směrem k ulici Jirská."

To se zřejmě útočníkovi nelíbilo, proto se za napadeným rozběhl a následovalo druhé a mnohem horší napadení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Napadení mělo být tak agresivní, že kopy do těla i hlavy a následné šlápnutí na hlavu způsobilo natolik vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocničním zařízení."

Jeden ze svědků uvedl, že při venčení svého psa slyšel volání o pomoc a štěkot psa. Proto se vydal za voláním, kde opodál viděl jak jeden muž surově mlátí pěstmi a poté kope do obličeje druhého muže, který už ležel na zemi. Napadený ležel v kaluži krve, svědek proto neváhal a útočníka zahnal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Agresor z místa činu utekl a svědek s poškozeným vše oznámili na tísňovou linku. Na základě popisu od svědka události uniformovaní policisté během několika minut zadrželi podezřelého muže. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, kdy nalezli i zuby poškozeného muže po napadení."

Policisté už útočníka ročníku 1976 obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. Soudce ho rovnou poslal do vazy, kde si počká na vynesení konečného rozsudku. Do vězení může jít totiž až na deset let.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků