Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po surové bitce dvou bezdomovců v Ostravě sbírali policisté ze země i zuby

  • Ostrava,

V druhé polovině ledna se v Ostravě-Přívoze surově poprali dva bezdomovci. Podle policie jeden druhého napadl. Příčinou byla hádka vygradovaná pod vlivem alkoholu a osobní spory. Po prvním útoku se snažil starší napadený muž utéct, starší útočník ho ale dohonil a následoval druhý, mnohem surovější útok, po kterém skončil napadený v nemocnici. Útočníkovi teď hrozí až desetileté vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

První napadení muže ročníku 1968 se odehrálo poblíž ulice Jirská v Ostravě-Přívoze. Dvojice bezdomovců se pohádala.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Příčinou hádky byl zřejmě alkohol a osobní spory mezi muži. Při první rozepři měly padnout facky i pěsti. Poškozený muž se tzv. „fackovačce“ ubránil a z místa odešel i se svým psem právě směrem k ulici Jirská."

To se zřejmě útočníkovi nelíbilo, proto se za napadeným rozběhl a následovalo druhé a mnohem horší napadení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Napadení mělo být tak agresivní, že kopy do těla i hlavy a následné šlápnutí na hlavu způsobilo natolik vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocničním zařízení."

Jeden ze svědků uvedl, že při venčení svého psa slyšel volání o pomoc a štěkot psa. Proto se vydal za voláním, kde opodál viděl jak jeden muž surově mlátí pěstmi a poté kope do obličeje druhého muže, který už ležel na zemi. Napadený ležel v kaluži krve, svědek proto neváhal a útočníka zahnal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Agresor z místa činu utekl a svědek s poškozeným vše oznámili na tísňovou linku. Na základě popisu od svědka události uniformovaní policisté během několika minut zadrželi podezřelého muže. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, kdy nalezli i zuby poškozeného muže po napadení."

Policisté už útočníka ročníku 1976 obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. Soudce ho rovnou poslal do vazy, kde si počká na vynesení konečného rozsudku. Do vězení může jít totiž až na deset let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy