Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DP Ostrava dělá maximum pro bezpečnost cestujících. Vozy jsou drhnuty a desinfikovány mnohem častěji

  • Ostrava,

Kvůli pandemii se ostravský dopravní podnik potýká s velkým úbytkem cestujících, což je ale problém v celé zemi. Lidé mají strach, že se ve vozidlech nakazí. Proto jsou nyní vozy čištěny mnohem častěji, než dříve a k desinfekci a likvidaci virů se používají také ionizátory. Pokud tedy pasažéři používají roušky, mělo by být cestování bezpečné.

Ostravský dopravní podnik bojuje za návrat pasažérů do městské hromadné dopravy. Kvůli pandemii ubylo v loňském roce 20 procent cestujících a s tím je spojen i značný pokles příjmů společnosti. Už před téměř rokem se proto začaly vozy mnohem častěji a také pečlivěji čistit a desinfikovat.

Daniel Morys, ředitel DP Ostrava: "Znásobili jsme investice nejen do čištění, ale i do desinfekce interiéru vozu a můžeme říct, že dnešní MHD v Ostravě je rozhodně bezpečnější nejen z pohledu nákazy, ale i z pohledu potenciálních incidentů."

Vedení podniku potvrdilo, že nemá informace o žádném nakaženém ve vozidle hromadné dopravy.  Výdaje na čištěni stouply o 200 procent. Zakoupeno bylo také 44 ionizátorů, které likvidují i bakterie a viry. 

Libor Mašín, technik: "To je vyvíječ ozónu. Tady nastavíme čas, jak dlouho to má pracovat. Je to neviditelné." 

Jak důkladně jsou vozy čištěny se může každý podívat i na videu, které dopravní podnik zveřejnil na internetu. O čištění vozidel MHD z venkovní strany se stará 5 nových kartáčových mycích strojů. Zastávky mají na starosti modernizovaná úklidová vozidla. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy