Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě explodoval byt v prvním patře činžáku. Podle místních tam byla varna drog

  • Ostrava,

Obyvatele Ostravy - Hrabůvky v noci probudila silná exploze. V čtyřpodlažním domě uprostřed sídliště vybuchl jeden z bytů a podle místních se v něm vařili drogy. Zdravotníci ošetřili 6 zraněných osob. Jeden muž byl v kritickém stavu. Statik nedoporučil vstupovat do domu dříve, než hasiči podepřou spodní patro. Obyvatelé domu byli evakuováni do hotelového domu.

Bylo krátce před třetí hodinou ráno, když Provaznickou ulicí v Ostravě-Hrabůvce otřásl výbuch. Z oken bytu v prvním patře vyletěly okna i se záclonami, vyvalily se plameny a hustý kouř. Ve vedlejším bytě odletěly vyražené dveře až do obývacího pokoje.  

svědkyně: "Plameny, pak to bouchlo a jak jste se podíval, tak jste viděl, že ty plameny jdou směrem nahoru. Než jsem domluvila s dispečerem ze 112, tak už hořel i vedlejší pokoj."
svědek: "Mám okna tady, na druhé straně mám ložnici a i v té ložnici se třepala okna." 

Během pár minut byli na místě hasiči a okamžitě začala záchrana lidí z domu a také hašení plamenů, které stále šlehaly ze dvou oken. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči zachránili 4 osoby, z toho jednu pomocí automobilové plošiny. 3 po schodek pomocí vyváděcích paramasek. Dalších 36 osob bylo evakuováno ze vchodu a sousedních vchodů."

Zraněné osoby hasiči předávali do péče zdravotníků. Ti ošetřili celkem 6 lidí. Jedna osoba musela být s těžkými zraněními z bytu vynesena.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Sedmatřicetiletý muž se nalézal v kritickém stavu. Při výbuchu utrpěl popáleniny na více než polovině těla. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po prvotním ošetření popálených ploch byl předán týmu popáleninového centra FN Ostrava."

Na místo dorazili také policisté, kteří musejí stanovit příčinu výbuchu. Přivezli si i speciální kontejner, kde byl zřízen operační štáb. Hasiči hned ráno postavili pod poničeným bytem výztuže, aby se dalo bezpečně pohybovat uvnitř domu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Kriminalisté shromažďují veškeré informace týkající se události. V této chvíli nejsou známy příčiny exploze. "

Podle sousedů mohla být v bytě varna pervitinu. Nájemník si ho prý zrovna rekonstruoval. Svědkové také viděli nějakého muže hned po výbuchu utíkat pryč. Lidé z poškozeného domu byli nastěhováni do hotelového domu Vista, který je nedaleko. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy