Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zmlátil přítelkyni a její dceru, před zadržením pak rozřízl a zapálil hadici od plynu. Rychlý zásah policistů zabránil tragédii

  • Ostrava,

Ostravští policisté mají za sebou náročný a poměrně nebezpečný zásah. Přijeli zadržet muže, který nejprve surově zbil svoji přítelkyni a dokonce i její dceru. Agresor se poté zamkl v bytě, po policistech z okna hodil nůž a začal vyhrožovat zabitím všech okolo. V bytě rozřízl přívodní hadici od plynu a jakmile policisté vyrazili dveře, přímo před nimi pak hadici zapálil.

záznam volání na linku 158; ZDROJ: POLICIE ČR; FOTO: POLICIE ČR

Drama se odehrálo v úterý 9. března v Ostravě-Michálkovicích. Policie o něm ale o události informovala až dnes. Krátce po 21. hodině zavolala svědkyně na linku 158 informaci, že vidí, jak nějaký muž venku před domem surově mlátí svou partnerku a její dceru.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě této informace byly na místo vyslány policejní hlídky. Při příjezdu už jedna z hlídek viděla na zemi ženu (ročníku 1983), která byla zraněna . Druhá žena (ročníku 2003), dcera zraněné, mužům zákona sdělila, že je měl napadnout přítel od matky a následně doplnila, že utekl do třetího patra podkrovního bytu panelákového domu."

V tom se otevřelo okno daného bytu a muž začal policistům vulgárně nadávat a vyhrožovat, že zabije sebe i všechny lidi okolo. Z okna dokonce hodil po policistech kuchyňský nůž, který dopadl vedle policejního auta a naštěstí nikoho nezranil. Policisté proto vstoupili do domu a chtěli agresora zadržet, jenže už na chodbě ucítili silný zápach plynu a bylo jasné, že je zle.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Podezřelý nereagoval na opakované výzvy k otevření bytu, proto se policisté rozhodli k násilnému vstupu. Z důvodů podezření, že by mohlo dojít k ohrožení života a zdraví ostatních nájemníků domu, museli rychle reagovat. Za použití beranidla vyrazili dveře a trojice policistů urychleně a takticky začala s prohledáváním vnitřního prostoru."

Už při vstupu do bytu cítili ještě silnější zápach a syčení plynu. Muž v bytě přeřezal pancéřovou pogumovanou hadici od přívodu plynu ke sporáku. Jakmile uviděl policisty, tak hadici navíc zapálil. Naštěstí ale díky rychlému zásahu policistů nedošlo k výbuchu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté muže zadrželi, uzavřeli přívod plynu a z domu následně evakuovali 10 osob. Nikdo z nich neutrpěl zranění."

Zadržený muž pak nadýchal přes 2 promile alkoholu v dechu. Na místo dorazili pro jistotu na pomoc hasiči i záchranná služba.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař obvinil muže ročníku 1985 ze spáchání zločinu obecné ohrožení. Dále byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

V případě prokázání viny hrozí agresivnímu muž u soudu trest až 8 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy