Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšetřování útoku samopalem v Dolní Lutyni policie ještě neukončila

V živé paměti mají obyvatelé Dolní Lutyně na Karvinsku loňské noční manévry policistů, kteří se snažili zadržet nebezpečného střelce. Ten po hádce střílel po lidech z nelegálně drženého samopalu. Policisté teď čekají na poslední znalecké posudky, aby mohli případ uzavřít.

Vyšetřování případu z Dolní Lutyně, který jen s velkým štěstím neskončil masakrem, stále pokračuje. 64letý muž měl loni ve středu 7. října střílet z nelegálně drženého samopalu z okna svého domu po lidech stojících na zahradě. Střelec se pak pokusil z místa ujet. Najížděl na policisty, kteří ho zastavili až střelbou.

Obyvatel Dolní Lutyně: “Moje představa byla, že to je nějaký ohňostroj. Ještě, když tam předtím hraje nějaká hudba a vypadá to na oslavu. A pak, že tam byla střelba ze samopalu, to jsem si řekl, že to zase bude ostuda.”

V případu figuruje také 21letý střelcův syn. Ten z domu po střelbě utekl a policisté měli podezření, že se pohybuje po okolí se samopalem. Po několika hodinách mladíka zadrželi v sousedním Bohumíně. Také u tohoto zadržení policisté použili služební zbraň a podezřelého lehce zranili na kotníku.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: “Při zadržení policisté použili služební zbraně a zadrželi dvě osoby, z toho jedna utrpěla zranění, které ji neohrožuje na životě. Během policejního zákroku jsme zajistili u podezřelých osob další zbraně.”

Při domovní prohlídce bylo nalezeno 6 samopalů, dvě lovecké zbraně, náboje a další příslušenství.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: “Vyšetřování i nadále probíhá. Kriminalisté dosud neobdrželi všechny potřebné znalecké posudky. Nedošlo ke změně právní kvalifikace, kterou je zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a zločin násilí proti úřední osobě."

Starší z mužů je od incidentu ve vazbě. U soudu mu hrozí až 18 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy