Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Distanční výuka na SUŠ Ostrava využívá moderní technologie

Ostrava-město |

Střední umělecká škola v Ostravě musela svou distanční výuku přizpůsobit oborům a předmětům, které se na této prestižní škole vyučují. Více už se dozvíte v rozhovoru s jejím ředitelem.

Popište nám v čem je distanční výuka na vaší škole jiná než na ostatních středních školách v našem regionu?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Asi nejsem schopen úplně přesně říct v čem je jiná, na rozdíl od ostatních škol, nicméně musím říct, že vzhledem k tomu jak postupně digitalizace proniká i do užitných výtvarných oborů, tak to platí vlastně i pro nás, pro naše jednotlivé obory, ve kterých právě práce s počítačem byla stále častější, takže v tomto směru ta distanční výuka šla vlastně naproti tomu trendu, který u nás nastartoval už před pár lety."

Ty umělecké předměty mě samozřejmě zajímají nejvíce, tak nám to, prosím, trošičku popište, jak ta distanční výuka v těchto případech může vypadat?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Pokud mluvíme o tom, že se pohybujeme v rámci té užitné výtvarné tvorby, konkrétně třeba u grafického designu, tak právě práce s odbornými software jako jsou různé grafické programy na úpravu fotografií nebo na vytváření písem a tak dále, to jsou věci, které dneska už jsou vlastně součástí standardní výbavy těch budoucích grafických designérů nebo i průmyslových designérů. V tom okamžiku každý pracuje sám u sebe na počítači a probíhají korektury v rámci jednotlivých hodin výuky. A ty korektury běží přes počítač, to znamená ne to, že ty jednotlivé ukázky a přípravy jsou položeny na stole, ale jsou korektorovány a upravovány na základě sdílené plochy mezi učitelem a žákem."

Jak časté jsou u vás osobní konzultace, jsou možné? Jak to máte nastaveno?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Osobní konzultace jsou určitě možné, je to vždycky ve stylu jeden učitel a jeden žák, ale to co jsem před chvilkou říkal, vlastně souvisí i s nimi, ty osobní konzultace velmi často probíhají taky on-line formou. I když byly výjimky, protože konkrétně u čtvrtých ročníků jsme v uplynulém měsíci uskutečnili klauzurní zkoušky, ve kterých žáci pracovali samostatně a docházeli do školy vypracovávat některé materiálové zkoušky, takže v tom okamžiku to byla opravdu individuální konzultace přímo ve škole učitel žák."

 Jakou péči věnujete maturantům, pro které je to velmi důležitý rok letos?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Máte úplně přesně pravdu, myslím si, že maturanti v tomto směru jsou ta nejchoulostivější skupina u nás ve škole. Na druhou stranu zase je třeba říct, že už jsou téměř před koncem. To znamená těmi kompetencemi, které jsme jim postupně předávali, tak se s nimi nějakým způsobem potkali, poprali a, jak jsem říkal, ta digitalizace je pro nás už poměrně dlouhou dobu velmi důležitá a i pro ty maturanty zafungovala. Bylo to vidět na těch jejich praktických ukázkách, které byly postaveny, podle mého názoru, velmi profesionálním způsobem a ukázaly to, že tímto způsobem ta odborná práce opravdu bude pokračovat i dál. A ti naši budoucí absolventi se na ni tedy velmi dobře připravili. Druhá část jsou samozřejmě věci, které se týkají té společné části maturitní zkoušky, teď myslím češtinu a angličtinu, tam je ta situace trochu horší, přesto ale se všichni, jak učitelé tak i žáci, snaží co nejvíc v rámci té nestandardní situace fungovat tak, aby se na tu maturitu mohli připravit."

V krátkosti na závěr, jak jste byl spokojen s přihláškami, jaký je zájem o vaši školu?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Při té situaci jsme byli velmi mile překvapeni kolik přihlášek přišlo, víceméně jsme měli stejný počet přihlášek jako v loňském roce. Proběhlo první kolo a máme vlastně v podstatně naplněno, s výjimkou dvou oborů, kde se vyhlašovala druhá kola, takže předpokládám nebo jsem optimista v tom, že v září bude škola naplněná tak, jak byla v předchozích letech."
Nahlásit chybu


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Dnes 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

STUDUJ U NÁS: Distanční výuka na SUŠ Ostrava využívá moderní technologie
Vydáno 15. března 2021 8:58, Ostrava-město, Tomáš Tikal
Střední umělecká škola v Ostravě musela svou distanční výuku přizpůsobit oborům a předmětům, které se na této prestižní škole vyučují. Více už se dozvíte v rozhovoru s jejím ředitelem.

Popište nám v čem je distanční výuka na vaší škole jiná než na ostatních středních školách v našem regionu?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Asi nejsem schopen úplně přesně říct v čem je jiná, na rozdíl od ostatních škol, nicméně musím říct, že vzhledem k tomu jak postupně digitalizace proniká i do užitných výtvarných oborů, tak to platí vlastně i pro nás, pro naše jednotlivé obory, ve kterých právě práce s počítačem byla stále častější, takže v tomto směru ta distanční výuka šla vlastně naproti tomu trendu, který u nás nastartoval už před pár lety."

Ty umělecké předměty mě samozřejmě zajímají nejvíce, tak nám to, prosím, trošičku popište, jak ta distanční výuka v těchto případech může vypadat?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Pokud mluvíme o tom, že se pohybujeme v rámci té užitné výtvarné tvorby, konkrétně třeba u grafického designu, tak právě práce s odbornými software jako jsou různé grafické programy na úpravu fotografií nebo na vytváření písem a tak dále, to jsou věci, které dneska už jsou vlastně součástí standardní výbavy těch budoucích grafických designérů nebo i průmyslových designérů. V tom okamžiku každý pracuje sám u sebe na počítači a probíhají korektury v rámci jednotlivých hodin výuky. A ty korektury běží přes počítač, to znamená ne to, že ty jednotlivé ukázky a přípravy jsou položeny na stole, ale jsou korektorovány a upravovány na základě sdílené plochy mezi učitelem a žákem."

Jak časté jsou u vás osobní konzultace, jsou možné? Jak to máte nastaveno?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Osobní konzultace jsou určitě možné, je to vždycky ve stylu jeden učitel a jeden žák, ale to co jsem před chvilkou říkal, vlastně souvisí i s nimi, ty osobní konzultace velmi často probíhají taky on-line formou. I když byly výjimky, protože konkrétně u čtvrtých ročníků jsme v uplynulém měsíci uskutečnili klauzurní zkoušky, ve kterých žáci pracovali samostatně a docházeli do školy vypracovávat některé materiálové zkoušky, takže v tom okamžiku to byla opravdu individuální konzultace přímo ve škole učitel žák."

 Jakou péči věnujete maturantům, pro které je to velmi důležitý rok letos?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Máte úplně přesně pravdu, myslím si, že maturanti v tomto směru jsou ta nejchoulostivější skupina u nás ve škole. Na druhou stranu zase je třeba říct, že už jsou téměř před koncem. To znamená těmi kompetencemi, které jsme jim postupně předávali, tak se s nimi nějakým způsobem potkali, poprali a, jak jsem říkal, ta digitalizace je pro nás už poměrně dlouhou dobu velmi důležitá a i pro ty maturanty zafungovala. Bylo to vidět na těch jejich praktických ukázkách, které byly postaveny, podle mého názoru, velmi profesionálním způsobem a ukázaly to, že tímto způsobem ta odborná práce opravdu bude pokračovat i dál. A ti naši budoucí absolventi se na ni tedy velmi dobře připravili. Druhá část jsou samozřejmě věci, které se týkají té společné části maturitní zkoušky, teď myslím češtinu a angličtinu, tam je ta situace trochu horší, přesto ale se všichni, jak učitelé tak i žáci, snaží co nejvíc v rámci té nestandardní situace fungovat tak, aby se na tu maturitu mohli připravit."

V krátkosti na závěr, jak jste byl spokojen s přihláškami, jaký je zájem o vaši školu?

Martin Mikolášek, ředitel SUŠ Ostrava: "Při té situaci jsme byli velmi mile překvapeni kolik přihlášek přišlo, víceméně jsme měli stejný počet přihlášek jako v loňském roce. Proběhlo první kolo a máme vlastně v podstatně naplněno, s výjimkou dvou oborů, kde se vyhlašovala druhá kola, takže předpokládám nebo jsem optimista v tom, že v září bude škola naplněná tak, jak byla v předchozích letech."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000024532/studuj-u-nas-distancni-vyuka-na-sus-ostrava-vyuziva-moderni-technologie