Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději v Ostravě kradli kabely a hliníkové chladiče, policistům pak tvrdili, že jsou jen bezdomovci

  • Ostrava,

Všímavý muž zabránil krádeži v areálu firmy v Moravské Ostravě. Viděl totiž, jak se tam v noci dostali dva muži a chystali se krást kabely a hliníkové chladiče. Okamžitě proto přivolal policii, která dvojici zadržela. Zlodějům teď hrozí až dva roky vězení.

Dva muži vnikli na pozemek soukromé společnosti v Moravské Ostravě v noci v polovině ledna. Nejdříve měli poškodit oplocení a vzápětí se dostat o objektu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tam už si měli nachystat svůj lup v podobě kabelů a hliníkových chladičů z nákladních automobilů. Tomu všemu jim však zabránil všímavý muž, který na linku 158 oznámil, že viděl dva muže, kteří se podezřele pohybují okolo dané firmy."

Policistům, kteří dorazili na místo, pak bylo podle stop ve sněhu jasné, že by mohli být zloději ještě na místě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pojali podezření, že by do objektu mohlo být vniknuto a takticky ho obklíčili. Uvnitř zadrželi dvě podezřelé osoby, které se zprvu hájili, že hledali pouze místo na přespání, že jsou bezdomovci."

Pětatřicetiletý muž později u výslechu nevypovídal. Jeho o rok starší komplic si stál za tím, že jsou oba bez přístřeší a že hledali pouze teplo. Z minulosti přitom věděl, jak to ve firmě vypadá, protože tam měl pracovat. K samotné krádeži se ale ani jeden z nich nepřiznal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality v Ostravě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů a obvinil je ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu."

Dvojici teď hrozí až dva roky vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy