Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozevlátý lupič přepadl v Ostravě-Plesné dívku. Poznáte ho podle chůze?

  • Ostrava,

Nyní vás poprosíme o pomoc. Policisté potřebují zjistit totožnost muže, který se pohyboval v blízkosti místa v Ostravě-Plesné, kde byla přepadena mladá dívka. Charakteristická je hlavně jeho rozevlátá chůze.

16. března se v Ostravě večer krátce před devátou hodinou, kdy začíná zákaz vycházení, vracela 18letá dívka domů do Plesné. Na chodníku v lesoparku mezi Průběžnou ulicí v Porubě a ulicí Hrabek v Plesné se minula s neznámým mladíkem a ten na ní po pár krocích zezadu skočil. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Neustanovený muž měl fyzicky napadnout poškozenou a dožadovat se věcí, které měla u sebe. Mladá žena ze strachu pachateli vydala věci i platební kartu." 

Vyděšená dívka lupiči vydala nejen platební kartu, ale i bezdrátová sluchátka. To mu stačilo a utekl. Takto ho pak zaznamenaly kamery. Obličej nejde na záběrech příliš vidět a policisté spíš doufají, že ho může někdo známý poznat podle rozevláté chůze a pohybů. Má asi 20 let, je štíhlý, 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."

Lupiči hrozí obvinění z loupeže a krádeže platebního prostředku. Hrozí mu 10 let vězení. Celková škoda je 5 tisíc korun. Z karty nestačil nic vybrat, protože ji dívka rychle zablokovala. Také by mohl někde nabízet sluchátka značky Sony s nabíjecím dockem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy