Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestovatelce vykradli v centru Ostravy auto, přišla o výbavu i o rozepsané knihy

  • Ostrava,

Horskou výbavu, turistické oblečení, boty, batohy, ale i foťák, kameru a notebook. Nejen to jsou věci, o které přišla cestovatelka Lucie Kutrová. V úterý jí totiž vykradli auto přímo v centru Ostravy na rušné Nádražní ulici. Nejhorší pro ni teď je, že v notebooku měla tři rozepsané knihy o svých cestách a bohužel nemá zálohu.

Cestovatelka Lucie Kutrová přijela v úterý přednášet do ostravského Centra PANT. Přednáška byla online a Lucie přijela rovnou z desetidenního trailu s plnou výbavou. Zaparkovala v centru města na placeném parkovišti přímo na rušné Nádražní ulici u zastávky Elektra. Po návratu k autu jí bohužel čekalo smutné překvapení.

Petr Pánek, ředitel Centra PANT: "Našla rozbité okýnko a auto komplet vykradené. Pod světlem, rušná ulice, placené parkoviště. "Dle mého nejbezpečnější místo pro parkování v centru Ostravy."

O nepříjemné události informoval na sociální síti právě ředitel Centra PANT Petr Pánek. Snaží se co nejdříve najít případné svědky a hlavně přijít na stopu kradeným věcem. Auto někdo vykradl mezi sedmou a půl desátou večer.

Petr Pánek, ředitel Centra PANT: "Měla v autě úplně celou výbavu. Počítač, GoPro, foťák, oblečení, mačky, cepín, batůžky, boty, vybavení na skály, skialpy a vybavení na hory. Vybavení pro jejího psího parťáka Marvela. Vzali úplně všechno."

Jednou z nejdůležitějších věcí je pro ni ale starý notebook. Má v něm totiž rozepsané tři knihy o svých cestách po světě a také spousty fotek s jejím psím parťákem Marvelem. A data bohužel nemají zálohu.

Petr Pánek, ředitel Centra PANT: "Sdílíme i fotky výrazných věcí, kterých by si někdo mohl někde všimnout. Pokud jste se v úterý 13.4. mezi 19.00 – 21.30 v prostoru parkoviště KB na Nádražní pohybovali a něco podezřelého viděli. Budeme moc rádi za jakékoliv informace. Budeme rádi za sdílení i mezi zastavárny. Lůca je ochotná za notebook a další věci zaplatit."

Po zlodějích pátrá také policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Doposud neznámý pachatel na parkovišti v ulici Nádražní nezjištěným způsobem rozbil skleněnou výplň pravých předních dveří u zaparkovaného uzamčeného vozidla Volkswagen. Následně do vozidla vnikl a odcizil osobní věci poškozené. Celková škoda včetně poškození vozidla přesáhla 100 tisíc korun."

Online přednáška Lucie Kutrové v Centru PANT byla o jejích světových cestovatelských zážitcích. Měla velký ohlas a ze vstupného se vybralo přes 51 tisíc korun. Peníze půjdou na charitativní projekt na podporu zvířat v útulcích, který organizuje právě Lucie. Sama cestuje po světe se svým psím parťákem Marvelem, na kterého nedá dopustit. Má desetitisíce sledujících na sociálních sítích a o svých cestách napsala už jednu knihu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy