Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protitankové miny i dělostřelecké granáty! Hasiči objevili při požáru domu v Ostravě ostrou munici

  • Ostrava,

Hasiči, desítky policistů a následně evakuované rodinné domy i uzavřená část Paskovské ulice. Tak to vypadalo v sobotu odpoledne v Ostravě-Hrabové. Při požáru rodinného domu tam hasiči objevili nevybuchlou ostrou munici. Na místo byl povolán pyrotechnik, který rozhodl o převozu několika dělostřeleckých granátů a protitankových min za město. Tam proběhla řízená likvidace.

Drama jako z filmu se odehrálo v sobotu odpoledne v Ostravě-Hrabové. Před 15. hodinou vyjížděli hasiči do Paskovské ulice původně k běžnému požáru.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Přijali jsme oznámení o požáru ve sklepních prostorách rodinného domu, kde došlo k zahoření starší autobaterie. Na místo vyjeli hasiči, kteří požár uhasili."

V domě byl jeden muž ročníku 1956, který se nadýchal kouře a následně byl převezen do nemocnice. Při likvidaci následků požáru se ale hasiči nestačili najednou divit. V domě totiž našli nevybuchlou munici. Okamžitě byl proto na místo povolán policejní pyrotechnik.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Pyrotechnik zjistil, že se na místě nachází 3 dělostřelecké granáty a 2 protitankové miny. Munice je ostrá, proto byl vymezen bezpečnostní perimetr."

Policisté okamžitě uzavřeli část Paskovské ulice a následně evakuovali 19 lidí z pěti rodinných domů. Pyrotechnik poté rozhodl, že musí munici zlikvidovat ještě v Ostravě.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Policisté zastavili dopravu a pyrotechnická služba převezla munici na bezpečné místo za město, kde proběhla řízená likvidace."

Odstřel provedli na poli za městem a pořádně otřásl okolím.

svědkyně: "Takovou ránu jsem neslyšela nikdy snad."
svědek: "Potvrzuji, že takovou ránu jsem ještě neslyšel. Mysleli jsme si, že nám chybí půlka baráku, jaká to byla strašná rána."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy