Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolným hasičům z Ostravy-Heřmanic se někdo vloupal do zbrojnice

  • Ostrava,

Dobrovolní hasiči v Ostravě-Heřmanicích přišli o část své výbavy. Někdo se jim totiž v noci ze čtvrtka na pátek vloupal do zbrojnice. Podle hasičů tím zloděj omezil akceschopnost jednotky a způsobil nemalé škody.

Zloději se dnes nezastaví před ničím. A drzost dalšího z nich opravdu nezná mezí. Vloupal se totiž přímo do hasičské zbrojnice. Malá, ale nepostradatelná jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Heřmanic, tak přišla o důležité vybavení. Hasiči o tom informovali na sociální síti.

Michal Gavlas, velitel SDH Ostrava-Heřmanice: "Svým jednáním omezil pachatel akceschopnost jednotky a způsobil nemalé škody na majetku."

Po zloději už pátrá policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Od pátku 16. dubna prověřujeme vloupání do objektu hasičské zbrojnice. V současné době pátráme po neznámém pachateli, který svým jednáním způsobil škodu dosahující částky 30 tisíc korun."

Zloděj přišel v noci ze čtvrtka na pátek, o pomoc prosí veřejnost i samotní hasiči, kteří zveřejnili fotky kradených věcí.

Michal Gavlas, velitel SDH Ostrava-Heřmanice: "Žádáme občany, aby dali pozornost tomu, zda si nevšimli něčeho podezřelého u naší hasičské zbrojnice. Přikládáme fotky odcizených věcí. V případě, že některou z nich zpozorujete, kontaktujte neprodleně Policii ČR."

Jednotky dobrovolných hasičů nejčastěji zasahují u pádů stromů nejen na cesty, likvidují obtížný hmyz a všeobecně pomáhají s řadou záležitostí v obcích a obvodech. Při velkých událostech, jako jsou požáry i dopravní nehody, také asistují profesionálním hasičům. Dobrovolná jednotka z Ostravy-Heřmanic má navíc velmi bohaté zkušenosti i ze spousty dalších událostí. Technika je pro ně tak nesmírně důležitá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy