Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky injekčních stříkaček a jehel v ulicích, jejich nálezy strážníkům hlásí často i děti

  • Ostrava,

Celkem 1031 kusů použitých injekčních stříkaček a jehel od začátku roku nasbírali ostravští strážníci. Podle mluvčího Jindřicha Machů jde o jejich kažodenní činnost, sběr provádějí během pochůzkové činnosti v ulicích města nebo po oznámení.

Největší část všech stříkaček a jehel z celkového počtu strážníci zajistili díky oznámení lidí ve městě. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Nálezy jehel hlásí strážníkům mnohdy i samy děti. Ty jsou s touto problematikou seznamovány v rámci besed, které strážníci-preventisté realizují ve spolupráci s jednotlivými základními školami.
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V roce 2020 ostravští strážníci sesbírali celkem 3696 stříkaček s jehlami. V porovnání s rokem 2019 došlo k poklesu nálezů použitých stříkaček téměř o třetinu. Do poloviny dubna roku letošního to pak bylo celkem 1031 kusů stříkaček. A co dělat v případě nálezu použité jehly nebo stříkačky. Občanům radíme na stříkačku nikdy nesahat, zavolat na linku 156, řídit se pokyny dispečera linky 156 a vyčkat na místě do doby příjezdu strážníků."

Na sběr použitých jehel a na manipulaci s nimi jsou strážníci vyškoleni a mají potřebné vybavení. Zároveň varují, že materiál může být infekční.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy