Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci budou kontrolovat cyklisty a uživatele elektrokoloběžek, nejprve v Porubě

  • Ostrava,

Ostravští strážníci oznámili, že chystají preventivní kontroly cyklistů a uživatelů elektrokoloběžek na městských cyklostezkách. Důvodem je příchod teplejšího počasí, kdy se v ostravských ulicích objevuje více kol, koloběžek, a to nejen těch sdílených.

Podle mluvčího strážníků si mnozí uživatelé jízdních kol a elektrokoloběžek mnohdy neuvědomují, že mají status účastníka silničního provozu. S ním souvisí i povinnosti, které plynou ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Ostravští strážníci se proto rozhodli realizovat preventivní dopravní akce s cílem upozorňovat cyklisty a uživatele elektrokoloběžek na pravidla provozu, kterými jsou povinováni se řídit, a to nejen na cyklostezkách. Strážníci při této akci budou rovněž zmíněné účastníky upozorňovat na nutnost vzájemného respektu a ohleduplnosti, která je při pohybu po stezkách nezbytná. První akce proběhne dnešního dne v Ostravě-Porubě na cyklostezce na ulici Hlavní třída v době od 14:30 do 17:00 hod. Akce se rovněž zúčastní krajský koordinátor pro BESIP.”

Podobné preventivní akce chce policie zrealizovat i v následujících dnech a v květnu na vytipovaných ostravských cyklostezkách.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy