Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem vrakoviště v Ostravě-Mariánských Horách

  • Ostrava,

Hasiči zhruba od pondělní druhé hodiny ranní zasahovali u rozsáhlého požáru autovraků v Ostravě-Mariánských Horách. Na místě byla i mobilní chemická laboratoř hasičů. Podle primátora Tomáše Macury nebyly důvody pro mimořádná opatření, přesto lidem v okolí doporučil nevětrat, ve vzduchu byl cítit silný zápach. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v úterý 6. července ve 2:25 hodin ráno.

Lukáš Popp, mluvčí ZZS MSK: "Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena polovina nahromaděného kovového šrotu a autovraků. Z nejvíce zasaženého místa požárem se ozývaly občasné detonace, převážně pneumatik. Hasiči k likvidaci nasadili vodu i pěnu, kterou na místo požáru dodávaly tři kombinované hasící automobily. Zásoba pěnidla byla zajištěna kontejnerem se zásobou pěnidla, který byl připraven v záloze na místě události. Vodu na místo požáru dodávala i speciální velkokapacitní cisterna ze Záchranného útvaru Hlučín. Velitel zásahu si na místo události povolal i chemickou laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm, která odebrala vzorky jak ze vzduchu, tak i hasební vody, která odtékala z místa požáru. Obyvatelům, kteří bydlí ve směru proudění kouře, bylo doporučeno nevětrat. Hasiči za pomoci těžké techniky, bagrů a nákladních automobilů patřících firmě na likvidaci kovů, vytvořili proluku, která rozdělila materiál zasažený požárem od nezasaženého hořlavého materiálu. Na místo dodávaly hasební látku kromě několika vodních proudu i tři hasičské automobilové plošiny. V 19:23 hod. nahlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Po 19. hodině došlo i ke třetímu vystřídání zasahujících hasičů, neboť zásah byl komplikován jak kouřem a teplem z hořících materiálu, tak hlavně i horkým počasím, které v době zásahu panovalo a negativně ovlivňovalo zásah hasičů. I přes všechny tyto komplikace se zásah obešel bez zranění zasahujících."

Zásah byl pro hasiče velmi náročný kvůli vysokému sálavému teplu a množství kouře. Na sociálních sítích lidé psali, že zápach byl cítit několik kilometrů od požářiště.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: "S rozsáhlým požárem šrotiště Trojek v bývalém areálu Ostramo bojují už od nočních hodin jednotky HZS MSK. Na místě je i mobilní chemická laboratoř, která měří přítomnost toxických látek, důvody pro mimořádná opatření nejsou. Hasební zásah potrvá ještě, bohužel, řadu hodin."

Hasiči zasahovali na začátku května v areálu recyklační linky v Ostravě-Vítkovicích, tehdy byl vyhlášen nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy